Tři novinky z exotické Asie v podaní společnosti Yakumo

Asi před měsícem se na evropský trh dostaly tři novinky od (pro naše čtenáře neznámé)společnosti Yakumo. V Asii je tato značka renomovaná a velice uznávaná, hlavně při porovnávání kvality výrobku a příznivosti ceny.

Prvním z trojice představených modelů byl notebooku Yakumo Q7M Mobilium Wide YW s 15,4" TFT displejem. Notebook je osazen procesorem Intel Pentium M 715 Dothan (taktovaný na 1,5 Ghz). Další parametry notebooku jsou následující: 512 MB RAM, integrovaná grafická karta (Intel Extreme Graphics), 60 GB disk, DVD-RW napalovačka, a čtečka 4in1 pro paměťové karty. Notebook se standardně dodává s operačním systémem Windows XP Home v ceně 1299 euro. Okrem notebooku a potřebného příslušenství najdete v balení i obslužný software, jmenovitě - PC Suite WinOnCD 6.0, WinDV 4.0 a Word Perfect 11.

Doprovodný obrázek

Druhou novinkou je mobilní stanice Yakumo Q7M Mobilium II YW, která se na trhu objeví za 999 eur. Q7M disponuje poměrně velkým (15") TFT displejem, ovšem po výkonnostní stránce je na tom o poznání hůře než model Mobilium Wide, je totiž osazen procesorem Intel Celeron M 320 (512 kB L2 cache, 1,3 GHz, 400 MHz FSB). Diskový prostor byl s první novinkou ukrácen o 20 GB. Za zmínku stojí DVD-CD napalovačka, integrovaná grafická karta Intel. Notebook je dodáván i se softwarovým příslušenstvím Microsoft Windows XP, dále PC Suite WinOnCD 6.0, WinDVD 4.0 či Word Perfect 11 OEM.

Doprovodný obrázek

Poslední model od společnosti Yakumo patří do kategorie low-endových notebooků. Yakumo Q5M Basic YW byl oceněn na 700 euro. Notebook byl postaven na čipsetu VIA C3 Nehemiah 1GHz, 14" displejem, 20 GB diskem, 256 MB RAM a combo mechanikou DVD-CD-R. O grafiku se postará čip Castle Rock GFX (64 Mb). Notebook disponuje dobrou výbavou i z pohledu možnosti připojení nejrůznějších periferních zařízení, najdete tady například 4x USB 2.0. Notebook je vybaven operačním systémem Windows XP Home.

Doprovodný obrázek

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy