Ultramobilní Prcek ze stáje Lenovo(IBM)

Nedávno byl společností Lenovo představen notebook ThinkPad X60. Kdo se někdy alespoň trochu zajímal o notebooky značky Lenovo ví, že se všeobecně jedná o jedinečné modely, které si nelze splést s ničím jiným na trhu. Na první pohled Vás zaujme(ne každého v kladném slova smyslu) design notebooku. Ten je již několik let naprosto stejný - zvláštní.

Nedávno byl společností Lenovo představen notebook ThinkPad X60. Kdo se někdy alespoň trochu zajímal o notebooky značky Lenovo ví, že se všeobecně jedná o jedinečné modely, které si nelze splést s ničím jiným na trhu. Na první pohled Vás zaujme(ne každého v kladném slova smyslu) design notebooku. Ten je již několik let naprosto stejný - zvláštní. Když jsem nedávno mluvil s člověkem z týmu Lenovo ČR bylo mi řečeno, že design zůstává stejný díky politice(strategii) společnosti, protože se zaměřují na cílové skupiny manažeři apod.(rozhodně ne na domácí či studentské využití) a Ti si údajně nechtějí při koupi nového notebooku zvykat na nový design. Proto ani u modelu ThinkPad X60 se neděje žádná změna. Jedinečnost notebooků Lenovo platí u tohoto modelu dvojnásobně, protože o zobrazování se stará 12,1" displej(1024x768), váha je 1,22kg a tloušťka notebooku je pouhých 2,1cm. Dáte mi jistě zapravdu, že to se jen tak nevidí(pozn. článek je věnovaný především čtenářům, kteří toho o značce Lenovo moc nevědí, protože příznivci této značky se zde nic moc nového nedozvědí.. =) ).

Někdo by si mohl myslet, že notebook o takovéto váze a rozměrech bude nějaká "šlupka"(v souvislosti s výkonem). Pravda je ale opakem, protože je tato modelová řada osazena procesory Intel Core Duo(T2400 - 1,83GHz; T2300 - 1,66GHz; T1300 - 1,66GHz) o frekvenci FSB 667MHz a L2 Cache 2MB, čipovou sadou Intel Mobile 945 Express, dále pamětí 256 nebo 512MB DDR2 SDRAM(ta je též taktována na frekvenci 667MHz). Grafická karta je samozřejmě integrovaná(taky co by se u takového prcka dalo čekat) a konkrétně se jedná o Intel GMA950. Pevný disk má být maximálně o velikosti až 100GB(při otáčkách 5400, nebo 7200 za minutu). Šasí je vyrobeno z hořčíku, tudíž o pevnosti nelze pochybovat. 3 USB konektory jsou k běžné práci dostačující. Integrovaný snímač otisků prstů pro bezpečnost dat uložených v X60 je u notebooků Lenovo samozřejmostí(pozn. nejedná se o jediné bezpečnostní opatření. Dalším je například software Client Security Solution 6.0). Důležitým kritériem je i výdrž provozu notebooku na baterie. Ta má být až 8 hodin(při použití přídavné baterie). Poslední informací kterou zmíním je, že některé modely řady X budou vybaveny integrovanou anténou pro podporu rychlé bezdrátové sítě WWAN(3G). Prodejní cena by měla začínat zhruba na 40000kč.

V článku jsem několikrát použil slovo prcek. Jen bych chtěl podotknout, že toto slovo je oprávněně použité, protože se jedná o nejmenší notebook, který jsem kdy na vlastní oči viděl a dokud se tak nestalo, jen stěží jsem si dokázal představit jeho opravdovou velikost(maličkost).. =)

_1

_2

_3

_4

_5

_6

_7

_9


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy