VAIO S-série: favorit ve své třídě

Od května můžete spatřit dokonale provedenou mobilitu notebooku a to v noteboocích Sony VAIO S1XP. S1XP nabízí velmi kompaktní, výkonný a přenosný notebook.

„Myšlenka stojící v pozadí těchto notebooků je velmi jednoduchá“, komentoval uvedení notebooku Jun Koyama, obchodní a marketingový ředitel Sony IT. „Chtěli jsem vyvinout velmi lehký a přenosný notebook, zejména pro korporátní sféru. Nejprve jsme přemýšleli o designu samotného přístroje, který měl zahrnovat standardy nejčastěji používané určitým typem lidí: lidí, kteří přemýšlí o vlastní práci a vyhledávají jen to nejlepší. Poté jsme jej vybavili výkonem a vlastnostmi nezbytnými pro práci. S1XP – to je náš výsledek.“

Levé čelo

Notebooky VAIO obecně, obzvláště uváděný S1XP, v sobě v nejvyšší míře shromažďují potřeby mobilních přístrojů a to hned v několika směrech. První co vás na S1XP zaujme je velmi nízká hmotnost a výška přístroje spolu s faktem, že se samotným notebookem se velmi snadno zachází. Hmotnost přístrojů s baterií dosahuje necelých 1,9 kg. Tělo notebooku se vyznačuje velmi pevným a kvalitně vyrobeným povrchem.

Stejně tak dobře jako přenosnost a dlouhá výdrž na baterii, vyznačuje se S1XP i velmi vysokým výkonem. Notebooky jsou postaveny na technologii Intel Centrino a to včetně nejnovějšího Pentium M procesoru. Ten poskytuje jak důmyslnou správu napájení tak ideální mobilní výkon.

Je skutečností, že notebooky Sony S1XP nastavují novou laťku na poli ultramobilních notebooků. Vysokorychlostní DDR paměti a velký pevný disk jsou u VAIO notebooků standardem. Rychlé paměti a velký pevný disk skvěle doplňuje rychlá grafická karta. Nekompromisní výkon a mobilita přístrojů je jedním z klíčových prvků, které odlišují představovaný VAIO notebook od ostatních ultramobilních konkurentů.

VAIO S1XP jsou vybaveny kvalitním LCD displejem s vysokým rozlišením. Ten je ideálním pro sledování DVD filmů, ale také poskytuje daleko více pracovního prostoru než běžný XGA rozměr. To má za následek daleko méně rolování po ploše, při práci s dokumenty viditelnost větší plochy a možnost sledování dvou oken vedle sebe.

Proto, abychom vás ujistili, že to s kvalitou displeje myslíme zcela vážně, vybavili jsme notebooky exklusivním displejem o velikosti 13,3“. Na LCD panelu je použita nejnovější technologie Sony, která zaručuje jasnější, ostřejší a kontrastnější obraz. Kvalita obrazu způsobí to, že již nikdy nebudete chtít klasický displej.

Doprovodný obrázekNotebooky S1XP mají certifikaci Intel Centrino, což znamená, že systém je důkladně otestovaný v rámci kompatibility bezdrátových sítí po celém světě. VAIO S1XP je vybaven nejnovější bezdrátovou síťovou technologií Calexico 2 tak, že uživatelé budou moci plně využívat výhod vysokorychlostní sítě kdykoli budou potřebovat. K tomu, abychom poskytli uživatelům maximální svobodu v bezdrátovém připojení, vybavili jsme notebooky také standardem Bluetooth vhodným zejména při komunikaci s PDA a mobilními telefony.

Čím se může pochlubit VAIO S1XP
Nový procesor
V noteboocích série S našel uplatnění nejnovější procesor od Intelu – Pentium M, který nabízí vysoký výkon a nízkoenergetickou technologii. Nový procesor nabízí vyšší výkon oproti standardním procesorům především díky vestavěné 2MB cash paměti. Vestavěná cash paměť, ve dvojnásobné velikosti oproti klasickým původním Pentiím M, podporuje zvýšení pracovního výkonu procesoru bez nutnosti přetaktování. I když procesor běží rychleji, neznamená to, že má větší energetické nároky. 400 MHz FSB dále navyšuje výkon procesoru tím, že zrychluje datový tok do procesoru z ostatních částí počítače.

Paměti a pevný disk
Notebooky S1XP jsou standardně vybaveny 512 MB vysokorychlostním (333MHz) paměťovým modulem DDR SDRAM, který je již v současné době u notebooků VAIO standardem. Velikost pevného disku 60 GB je také dostačující. Jak u paměti, tak i u pevného disku je kapacita pro práci s počítačem dostačující.

Výkonná grafická karta od ATI
Notebooky VAIO S1XP nabízí nadstandardní grafický výkon. Model je vybaven grafickou kartou ATI Radeon 9700.

Tato karta je nejvýkonější grafickou kartou od ATI, která je implementována do notebooků. Podporuje Microsoft DirectX 9.0 a AGP 4x. Je samozřejmě optimalizována pro širokoúhlé LCD displeje. Také podporuje multiobrazovkový formát, má hardwarový MPEG dekodér pro plynulé přehrávání DVD filmů a ještě je vybavena možností energetické správy, která optimálně vylaďuje poměr výkon a energetická spotřeba.

Doprovodný obrázekŠirokoúhlý XGA displej: jedna z mnoha výhod notebooků S série
Běžné notebooky jsou vybavovány displejem operujícím v rozlišení XGA (1024x768) což je obrazovkové rozlišení cca 0,8 megapixelu. Širokoúhlý 13,3“ displej, kterým jsou notebooky série S vybaveny s nativním rozlišením WXGA (1280x800) přesahuje rozlišení 1 megapixel: 1,3 krát více prostoru než u klasického XGA rozlišení. Více pracovního prostoru je přidáno díky širšímu displeji, což je ideální v případě, že používáte aplikační okna vedle sebe. Tento displejový formát je pro Sony exklusivně vyrobený a byl zvolen z důvodu, že S1XP poskytuje uživatelům ideální kompromis mezi 12“ displejem, kterým jsou vybaveny ultralehké notebooky a 14“, který je zase u klasických plně vybavených přístrojů.

Vyjímečné LCD od Sony
Klasické LCD displeje jsou obvykle potahovány na přední straně světlo rozptylující vrstvou, zajišťující rozptyl světla na povrchu. Potenciální nedostatek této technologie je v tom, že světlo vycházející z displeje samotného je také rozptylováno na povrchu a tím zapříčiňuje, že barvy, obzvláště černá, se zdají vybledlé a světlejší, než původně mají být. Dopad na barvy je v tom, že se ztrácejí svou hloubku a živost.

Sony exklusivní LCD panely jsou vybaveny uvnitř vestavěnou speciální lampou, která více podsvětluje displej se speciálním potahem, který redukuje odlesky světla dopadajícího na povrch, avšak světlo vycházející ze samotného displeje neredukuje. To znamená, že kvalita barev zůstává nezměněna a samotné barvy jsou velmi jasné, živé s velmi širokým rozsahem kontrastů. U tohoto displeje je černá opravdu černá.

Příslušenství Sony VAIO
VAIO S1XP je vybaven širokou škálou dodávaného příslušenství zahrnující např. standardní baterii, baterii s prodlouženou životností (VGP-BPS2; VGP-BPL2) a tenký AC adaptér (PCGA-AC16V6). Spolu s těmito je také dodávána kvalitní docking station (VGP-PRS1). Standardně poskytovaná dvouletá záruka lze prodloužit díky Balíčku prodloužené záruky (PCGE-VPW1) o jeden rok.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy