Právě se nacházíte:

VIA NanoBook UMD

Ultramobilní zařízení od firmy Via je v podstatě obdobou ASUS EeePC. Ale na rozdíl od něj, má větší výdrž baterie, za což vděčí především Ultra-low voltage procesoru C7-M.


Nanobook od Via spojuje výkon, konektivitu a funkčnost notebooku s tenkou a ultralehkou formou. Jeho váha nedosahuje ani 850g. Jak již bylo zmíněno, je poháněn procesorem C7-M s taktem 1,2GHz, který je umístěn na čip-setu Via VX700. Tato kombinace dává jeho baterii životnost celých 5 hodin. Na výběr je z operačních systémů Windows XP, a Windows Vista Basic.

Doprovodný obrázek

Nanobook má plnou QWERTY klávesnici, 7palcový WVGA displej s dotykovým panelem, nabízí až 1GB DDR2 SDRAM a minimálně 30GB disk. Ve výbavě samozřejmě nechybí ani Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, DVI výstup a dva USB 2.0 porty. Všechno tohle se schovává v balení o rozměrech 230mm x 171mm x 29.4mm.

„Nanobooky“ by se měli objevit v prodeji v druhé polovině letošního roku, ale bližší informace k datu, či dokonce cena, se zatím neobjevili. Dá se ale předpokládat, že se nebude příliš lišit od ceny konkurenčního EeePC.

Doprovodný obrázek


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy