Výkon a mobilita – nova řada notebooků TravelMate 8000

Současně s premiérou u společnosti Intel představila společnost Acer notebook TravelMate 8006LMi, který je vybaven nejnovějším procesorem Intel Pentium M s kódovým označením Dothan, založeným na technologii 90 nanometrů a standardní 2 MB L2 Cache.

Nová řada Acer TravelMate 8000 s technologií Intel Mobile Centrino představuje ideální řešení pro profesionální uživatele. Tito uživatelé potřebují lehký a elegantní pracovní nástroj, který zaručuje maximální univerzálnost, vysoký výkon, bezdrátovou připojitelnost a delší výdrž při provozu na baterie.

Acer

Řada notebooků Acer TravelMate 8000 založená na technologii Intel Mobile Centrino využívá přednosti tohoto progresivního řešení: procesory Intel Pentium M s frekvencí až 2,0 GHz, čipset Intel 855GME a síťové připojení Intel PRO/Wireless 2200BG pro bezdrátové spojení kompatibilní s Wi-Fi a CCX založené na normě IEEE 802.11g. Standardní paměť 512 MB DDR333 SDRAM lze rozšířit až na 2048 MB. Pevné disky s kapacitou 80 GB jsou chráněny proti mechanickým rázům technologií Acer DASP (Disc Anti Shock Protection). Všechny tyto prvky dokazují, že notebooky TravelMate 8000 mají vysoký výkon srovnatelný s nejvýkonnějšími stolními počítači.

V závislosti na modelu jsou počítače vybaveny integrovanou kombinovanou mechanikou DVD/CD-RW nebo mechanikou Super Multi DVD-RW. Všechny notebooky Acer TravelMate 8000 jsou vybaveny čtečkou paměťových karet typu 4 v 1, která podporuje karty Secure Digital, SmartMedia, MultiMediaCard a Memory Stick.

Mobilní technologie Intel Centrino umožňuje dosáhnout notebookům TravelMate 8000 výdrže při provozu na baterie až 5 hodin, přičemž dobíjení trvá za provozu pouhé 3,5 hodiny. Notebooky Acer TravelMate 8000 představují ideální řešení pro uživatele, kteří potřebují komplexní nástroj vhodný pro práci v jakýchkoli podmínkách.

MobileMark2002 - LifeBattery test

MobileMark 2002

Notebooky TravelMate 8000 jsou vybaveny veškerými multimediálními funkcemi, které jsou podporovány jasným displejem 15” SXGA+ 200-nit s rozlišením 1400 x 1050, grafickou kartou ATI MOBILITY RADEON 9700 s videopamětí až 64 nebo 128 MB, funkcí DualView, umožňující současný provoz LCD displeje a CRT monitoru, a hardwarovou podporou MPEG-2/DVD. Audiosystém, kompatibilní se SoundBlaster-Pro a MS-Sound™, je vybaven integrovanými reproduktory a mikrofonem.

MobileMark 2002 - Performace rating

MobileMark2002

Pro zajištění bezpečnosti jsou notebooky řady TravelMate 8000 vybaveny čtečkou SmartCard, která umožňuje uživateli chránit systém proti nepovolenému přístupu jednoduchým vytažením karty. Ve spojení se software Platinum Secret lze jednoduše zašifrovat citlivé soubory a složky jediným kliknutím myši.

Řada TravelMate 8000 umožňuje snadné připojení k místní síti, internetu, serverům se vzdáleným přístupem a poštovním serverům, prostřednictvím integrovaného modemu V.92 56Kbit/sec a flexibilního gigabitového síťového adaptéru. Součástí technologie Centrino je bezdrátový modul založený na technologii Intel® PRO/Wireless 2200BG (IEEE 802.11g) s integrovanou anténou, který zajišťuje spojení na místech s přístupovými body, s nimiž se lze stále běžněji setkat na letištích a v hotelích největších světových velkoměst. TravelMate 8000 je vybaven počítačovými a komunikačními zařízeními, které zaručují dokonalou integraci do firemního prostředí i do osobní sítě prostřednictvím Bluetooth.

Acer

Modely řady TravelMate 8000 jsou vybaveny veškerými rozhraními včetně čtyř portů USB 2.0, infračerveného portu (FIR), portu S-Video (NTSC/PAL) a slotu PCMCIA CardBus typu II. Na noteboocích TravelMate 8000 lze rovněž najít port Firewire IEEE 1394 pro připojení multimediálních periferních zařízení, který zajišťuje rychlou výměnu dat, a dále digitální port DVI.

Doprovodný obrázek

Šasi z hořčíkové slitiny výrazně přispělo ke snížení hmotnosti. Velký počet testů odolnosti umožnil dosáhnout vysoké odolnosti a spolehlivosti. To vše dokazuje, že TravelMate 8000 přestavuje ideální řešení pro všechny profesionální uživatele, kteří potřebují výkonný, spolehlivý, flexibilní a bezpečný pracovní nástroj s dlouhou výdrží při provozu na baterie.

Notebooky Acer TravelMate 8000 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows XP Professional Edition v české verzi, CD diskem pro obnovení systému a doplňkovým softwarem včetně úplné sady pro optimální vyladění systému (Acer Notebook Manager, Acer Launch Manager) a programy jako např. Adobe Acrobat Reader, Norton AntiVirus nebo NTI CD Maker.

Na českém a slovenském trhu je dostupný model TravelMate 8006LMi s procesorem Intel Pentium M 755 (2,0 GHz, 2 MB cache, 400 MHz FSB), 512 MB DDR SDRAM, 80 GB HDD, Super multi DVD+/-RW mechanikou, displejem 15“ TFT a operačním systémem Microsoft Windows XP Professional Edition za cenu 79 990 Kč.

Na notebooky řady Acer TravelMate 8000 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka, kterou lze rozšířit na tři roky.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy