Výkonné procesory z dílně AMD konečně i pro notebooky

Společnost Advanced Micro Devices po dlouhých měsících čekání konečně představila svoje řešení i pro mobilní stanice - jedná se o výkonný model 3000+ z produktové řady procesorů Athlon 64.

V tiskovém prohlášení (které uvolnila společnost AMD) se mimo jiné představitelé vývoje zmiňují, že nový čip je schopný při nižší spotřebě energie poskytnou výrazně vyšší výkon jak konkurence. Nejnovější model procesoru Athlon 64 3000+ najdou příznivci mobility u vybraných notebooků od společnosti Acer, která se v poslední době hodně angažuje v nasazování novinek od AMD. AMD se také snaží prosadit v automobilovém průmyslu s čímž možná souvisí i nasazení nového procesoru právě u modelové řady notebooků Ferrari.

Doprovodný obrázek

Marty Seyer se o novém procesoru na tiskové konferenci, pořádané při příležitosti uvedení nového modelu na trh, vyjádřil, že se jedná o nejvýkonnější model, se kterým se jen stěží můžou stávající procesory srovnávat. Notebook, který bude osazen tímto procesorem bude patřit k tomu nejvýkonnějšímu a jen hodně těžko bude hledat rovnocenného soupeře. Nový procesor kromě výkonu přináší i podporu standardu LAN 802.11 a/b/g, ale i novinky EVP (Enhanced Virus Protection), která slouží k účinnějšímu boji proti virům. Nevýhodou technologie EVP je její spjatost s operačním systémem Windows XP. Ochranu totiž aktivujete jenom v případě instalace i druhého service packu pro XP, jinak se s moderní technologií ochrany proti virům můžete rozloučit.

Mobilní procesor Athlon 64 3000+  se bude prodávat za 241 USD (jde o velkoobchodní ceny).

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy