Právě se nacházíte:

WLAN hotspot v kole?

Zase těžký den a vůbec žádný sport, protože jsem neustále svázán na internetu. Trápí Vás to také? Nevěšte hlavu pan Yury Gitman z New Yorku má řešení. Vyjede si do přírody na kole a při oddychové pauze si v klidu zajde na internet, když pojedete s ním tak Vám notebook určitě půjčí!

Pomalu jsme si zvykli na hotspoty, umísťované v kavárnách, restauracích, hotelech a podobných míst. Jeden obyvatel města New York však přišel s velmi příjemnou myšlenkou – předělal svoje starší kolo na hotspot, s kterým může podniknout přístup na internet téměř všude. Pán Yury Gitman sám o sebe poznamenal: „Jsem jako zmrzlinář na kole, jenom neprodávám zmrzlinu, ale poskytuji přístup na internet, a to úplně zadarmo.“ Celé technologické řešení je zabezpečené díky notebooku, externímu napájecímu zdroji a přístupovému bodu. Na připojení k internetu využívá mobilní sítě, resp. spojení s dalšími WLAN hotspotmi.

/img/2004/hotspot.jpg

A co je to vlastně hotspot?
 
 Bezdrátové připojení k internetu je v dnešní době poměrně běžná záležitost. Není výjimkou v podnicích, a když se chce uživatel připojit třeba na ulici, může mu k tomu posloužit hotspot, přístupový bod do bezdrátové Wi-Fi sítě. Ne každému je však jasné, co slovo hotspot označuje. A tak si jej lidé pletou s jídlem (zřejmě hotdogem), myslí si, že je to noční klub či dlouhý pobyt na sluníčku.
 
 Na otázku, co je hotspot, zjišťovala odpověď britská studie provedená společností Mori ve spolupráci s výrobcem Packard Bell. Dotazováno bylo tisíc Britů různých věkových skupin.
 
 Na otázku správně odpovědělo jen asi 30 procent respondentů. Zbytek více či méně odhadoval.
 
 Pět procent dotazovaných si myslelo, že hotspot je noční klub. Dvě procenta označila přístupový bod za solárium. Jedno procento respondentů se domnívalo, že za hotspotem se skrývá manželská rozepře, uvedla BBC.
 
 Průzkum si kladl za cíl zjistit, kolik lidí má alespoň základní ponětí o bezdrátových sítích. I přesto, že většina Britů zřejmě o Wi-Fi neslyšela a tudíž ji ani nikdy nepoužívala, domnívá se Graham Hopper ze společnosti Packard Bell, že zájem o bezdrátové sítě bude i nadále růst ještě větším tempem než doposud. O možnostech bezkabelového připojení však musejí být obyčejní lidé rovněž informováni, nebo vyjdou v dalším průzkumu jako nejčastější odpovědi také hotdogy, noční kluby či solária.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy