Zajímavé notebookové příslušenství od Targusu: Cena hraje prim

Společnost Targus je známá svým příslušenstvím pro notebooky. V minulých dnech představila některé doplňky pracující i s počítači Apple, například zajímavý podnos pod notebook nebo přídavný chladič.

Wireless Optical Notebook Mouse

Malá a lehká bezdrátová optická myš, svou velikostí patří do skupiny těch menších, které se používají zvláště u notebooků nebo v některých grafických a reklamních agenturách. Myš je vybavena dvěma AAA články, přijímač signálu se zapojuje do USB portu. Myš disponuje vypínačem, lze ji tedy v případě delší nečinnosti vypnout a tím ušetřit energii v bateriích. Pokud je to nutné, můžete využít prodlužovací USB kabel. O jeho délce se informační materiály nezmiňují, kvalita spojení začíná kolísat od vzdálenosti 1,8 metru, což je při uvážení způsobu nejčastějšího využití více než dostatečné. V balení naleznete CD s ovladači pro systémy Microsoft Windows 98, Me, 2000 a XP. Při instalaci na Macintoshi není ovladač vyžadován. Podle našich informací (neoficiálních) by všechny funkce měly být dostupné také ve většině linuxových distribucí. V balení se nachází dobíjecí stojánek ve stejné barvě jako myš (kombinace stříbrné a černé). Myš pořídíte za 49,99 USD. Rozlišení snímače je 800 dpi, myš se tedy hodí i na práci s grafikou. Otázkou zůstává, jestli má smysl se profesionálně zabývat tvorbou či úpravou grafiky na notebooku, jehož LCD se většinou alespoň mírně od zkalibrovaného CRT monitoru liší.

Targus Mobile 70 Universal AC/DC Adapter

Napájecí adaptér Targus Mobil 70 dokáže dodávat energii vašemu počítači z elektrické zásuvky, cigaretového zapalovače v autě nebo letadle. Největší výhodou zdroje je jeho univerzálnost, pokud změníte notebook, zdroj (který není nejlevnější) vám zůstane. Oceníte ho i ve firmě nebo při prezentacích, když budete nabíjet notebooky různých značek. Dobíječ je kompatibilní s přenosnými počítači mj. těchto značek: Averatec, Compaq, Dell, Fujitsu, Gateway, HP, IBM, Panasonic, Sony, Toshiba a Winbook. Redukce a příslušné kabely jsou samozřejmě součástí dodávky. Dobíječ stojí 119,99 USD.

Targus Notebook Portable LapDesk

Jedná se o jakýsi sklápěcí podnos, který dovoluje plnohodnotně pracovat s notebookem doma v křesle, autobuse či letadle. Díky posuvné části si můžete LapDesk nastavit tak, aby bylo zajištěno optimální chlazení notebooku. Cena činí 29,99 USD.

The Targus Notebook Chill Mat

Chill Mat je téměř nutné příslušenství notebooků s desktopovými procesory. Jedná se o chladič stříbrné barvy s dvěma větráky. Povrch je z gumy, tudíž by nemělo docházet ke sklouzávání notebooku. Chladič je napájen z USB portu, rychlost větráků dosahuje 1500 RPM. Chill Mat váží jen 425 gramů, takže je možné jej jednoduše přemístit spolu s notebookem.

V současné době nám není znám oficiální distributor firmy Targus u nás, ale doufejme, že se toto zboží bude v České republice prodávat.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy