Acer Aspire One získává japonskou cenu za kvalitní design

Acer dostal významnou cenu za kvalitní design vyhrál z 3000 produktů s modele Aspire One!


Symbol vynikajícího designu
4.11.2008TAIPEI, TAIWAN
 

Mobilní internetové zařízení Acer Aspire One získalo japonskou cenu za kvalitní design Good Design Award, která patří k nejuznávanějším mezinárodním cenám za design. Je udělována výrobkům s vynikajícím designem, které přispívají ke zvýšení kvality života právě prostřednictvím výrazného designu.

Aspire One byl vybrán z více než 3000 přihlášených produktů. Porota složená z odborníků na design zkoumala každý výrobek z hlediska jeho přínosu pro společnost, kulturu a životní prostředí na celém světě.

Aspire One, který byl uveden na trh v červenci, si získal přízeň světových médií zaměřených na oblast IT. V USA se Aspire One stal nejprodávanějším netbookem v nabídce Amazonu a v Japonsku zaujal podle údajů BCN první místo v prodejích značkových netbooků.

Netbook Aspire One je navržen jako skutečné mobilní internetové zařízení, které lze používat kdykoli a kdekoli! Konstrukci výrobku určilo několik důležitých požadavků, k nimž patřila krátká doba zavádění operačního systému, integrované uživatelské rozhraní a úplný internetový prohlížeč/program pro online komunikaci. Rozměry a specifikace byly zvoleny s ohledem na zajištění optimálního spojení ultrapřenosnosti, vhodné velikosti displeje, vyhledávání a vkládání dat.

Aspire One, který je dodáván s předinstalovaným operačním systémem verze Linpus™ Linux® Lite nebo Windows XP® Home, je neobyčejně kompaktní – měří 24 x 17 cm a váží 1 kg. Je vybaven mnoha rozhraními, sadou snadno ovladatelných softwarových aplikací suite2 a výdrž baterie dosahuje až 6 hodin. Přístup k online komunikaci je rychlý a jednoduchý bez ohledu na to, kde se uživatel právě nachází.

Pro zvýšení kapacity paměti je Aspire One vybaven jedinečným řešením Smart File Manager, které umožní využít SD kartu ve druhé čtečce SD karet pro rozšíření uživatelské paměti. Rozšíření paměti nebylo nikdy snadnější. Aspire One je vybaven připojením WiFi (+) WAN ready.

Počítač je nabízen v lesklém provedení ve čtyřech barevných odstínech – safírově modré, perleťově bílé, korálově růžové a zlatohnědé. Každý barevný odstín dodává počítači individuální a nezaměnitelný vzhled, který odpovídá stylu a osobnosti majitele. Výsledkem je technická jednoduchost s optimalizovaným softwarovým rozhraním, které podporuje různé způsoby připojení a v konečném výsledku vám „zjednoduší život”.

Good Design Award je komplexní soutěž pro hodnocení a posuzování výrobků, jíž založilo japonské Ministerstvo mezinárodního obchodu a průmyslu v roce 1957 a nyní je pořádána japonskou organizací pro podporu designu Japan Industrial Design Promotion Organization (JIDPO).

Podrobné informace o výrobku a jeho dostupnosti vám poskytne zastoupení společnosti Acer. Adresu zastoupení společnosti Acer naleznete na stránkách www.acer.com.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy