Acer potvrzuje své vedoucí postavení

(údaje Bryan Norris Associates za 2. čtvrtletí 2004)

Acer potvrzuje své vedoucí postavení
v prodeji LCD monitorů na západoevropském trhu
(údaje Bryan Norris Associates za 2. čtvrtletí  2004)

Podle údajů firmy Bryan Norris Associates společnost Acer znovu potvrdila a upevnila ve druhém čtvrtletí své vedoucí postavení v Evropě v prodeji LCD displejů. Poslední zpráva společnosti Bryan Norris Associates, která je věnována prodeji značkových zařízení v Evropě, potvrzuje působivý růst prodeje samostatných LCD displejů Acer na západoevropském trhu. Zvýšením svého podílu na trhu na 15,4% si společnost Acer upevnila celkové vedoucí postavení.

Vynikající výsledky společnosti Acer v západní Evropě ve druhém čtvrtletí roku 2004 odrážejí dosažená první místa v prodeji samostatných LCD displejů v šesti zemích, tzn. v Rakousku, Belgii, Dánsku, Itálii, Španělsku a Švýcarsku, i druhá místa ve Finsku, Francii, Německu, Nizozemí a Norsku.
 
I když segment LCD displejů byl nepříznivě ovlivněn nižší poptávkou, menšími objemy prodeje a poklesem cen, společnosti Acer se podařilo získat výrazný podíl na trhu. Konkurenceschopnost Acer v segmentu LCD byla potvrzena vynikajícími prodejními výsledky dosaženými ve druhém čtvrtletí díky úplnému produktovému portfoliu, které je průběžně přizpůsobováno aktuálním požadavkům trhu, proaktivní cenové strategii, konsolidovaným distribučním kanálům a vynikající kvalitě výrobků.

“Ačkoli druhé čtvrtletí si vyžádalo velké úsilí, dosáhli jsme svého cíle a upevnili vedoucí postavení na evropském trhu LCD displejů,” prohlásil Oliver Ahrens z Product Business Manager Display Products společnosti Acer. „Tyto výsledky jsou podloženy naší schopností splnit požadavky celého trhu širokou nabídkou, která sahá od špičkových, komplexně vybavených multifunkčních LCD monitorů po cenově příznivé LCD displeje dodávané k osobním počítačům.“

Acer zaujímá první místo na trhu v prodeji LCD monitorů v Itálii (podíl na trhu 36,1%), Švýcarsku (podíl na trhu 33,7%), Dánsku (podíl na trhu 27,4%), Belgii (podíl na trhu 21,3%); Španělsku (podíl na trhu 20,7%) a Rakousku (podíl na trhu 17,6%) a dále druhé místo v Nizozemí (podíl na trhu 17,6%), Finsku (podíl na trhu 16,7%), Francii (podíl na trhu 13,7%), Norsku (podíl na trhu 13,3%) a Německu (podíl na trhu 10,2%).

Také ve střední Evropě společnost Acer zaznamenala úspěch. Podíl na trhu prudce zvětšila z 3,5 % v prvním čtvrtletí na pozoruhodných 6,2 %. Díky tomu se umístila na pátém místě na překotně se rozvíjejícím trhu střední Evropy.
Společnost Acer obsadila první místo v České republice s podílem na trhu 25,4 % a získala zcela dominantní postavení. Také na Slovensku zaujala první místo v prodeji LCD displejů a získala podíl na trhu 18,8 %. Společnost si zlepšila svou pozici v Maďarsku s 18% podílem na trhu a dosáhla vynikajícího třetího místa v prodeji LCD displejů.

Význam, jaký společnost Acer přikládá segmentu LCD monitorů, prokazuje nepřetržitým vývojem a zdokonalováním tří samostatných řad výrobků - Value line, Office line a Prestige line. Ve všech třech řadách jsou nabízeny monitory velikosti 15” až 20” s designem, volitelnými rozhraními a ergonomií, které jsou charakteristické pro každou řadu a splňují specifické požadavky spotřebitelů i uživatelů z malých a středně velkých podniků.

Na všechny LCD monitory Acer je poskytována tříletá záruka.


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy