Acer představuje novou řadu Aspire 1660:Výkonný a univerzální notebook

Společnost Acer, představila novou řadu notebooků Acer Aspire 1660 se širokoúhlým displejem, která je určena pro profesionální uživatele v segmentu malých a domácích firem, jakož i pro uživatele z malých a středně velkých společností. Tito uživatelé potřebují výkonný počítač, který jim umožní pracovat „všude, kde se právě nacházejí” bez nároků na místo a s vynikajícím výkonem.

Řada Acer Aspire 1660 byla představena současně s oznámením záměru zavést inovativní a propracovaný design pro všechny notebooky Acer: Elegantní barevné odstíny a vzhled, nové umístění loga na krytu, široké možnosti otáčení displeje v závěsech apod.

Doprovodný obrázek

Notebooky Acer Aspire 1660 jsou vybaveny procesory Intel Pentium s frekvencí až 3,40 GHz s technologií Hyper-Threading (pouze pro frekvenci 3,0 – 3,4 GHz) a čipsetem ATI Mobility Radeon 9000 IGP. Notebooky Aspire 1660 jsou dodávány s pevnými disky o kapacitě až 80 GB a kombinovanou mechanikou DVD+/-RW.

Doprovodný obrázek

Kromě více než dostatečného výkonu jsou nové notebooky vybaveny širokoúhlým 15,4” TFT displejem s rozlišením 1280 x 800 v plnobarevném režimu. Potřebný grafický výkon zajišťuje rychlý grafický akcelerátor ATI Mobility Radeon 9700 8x AGP s 64 MB DDR videopamětí a s podporou Microsoft DirectX 9.0 a technologie DualView, která umožňuje současně používat displej notebooku a externí monitor.

Doprovodný obrázek

Multimediální výbava notebooku zahrnuje integrované stereoreproduktory, hardwarovou podporu MPEG-2/DVD a port S-Video (NTSC/PAL) out.

S notebookem Acer Aspire 1660 nemůže být připojení snad ani jednodušší díky faxmodemu V.92 56 Kbps, integrované kartě 10/100 Mbps LAN a infračervenému rozhraní (FIR).

Doprovodný obrázek

Všechny modely jsou opatřeny veškerými vstupními/výstupními porty, které usnadňují rychlé připojení libovolného periferního zařízení včetně digitálního příslušenství, pro něž je určen port IEEE 1394 Firewire. Čtyři porty USB 2.0, paralelní port ECP/EPP, port S-Video, konektor VGA a 32-bitový PCMCIA CardBus slot typu II / III umožňují k novému počítači Aspire 1660 jednoduše a snadno připojit veškerá zařízení, která potřebujete pro práci i ve volném čase.

Doprovodný obrázek

Notebooky Acer Aspire 1660 jsou komplexně vybavené počítače s vynikajícím výkonem a jedinečnou grafikou, která snadno zvládá náročné pracovní úkoly a najde uplatnění i při zábavě, jakmile si na konci pracovního dne chcete odpočinout.

Notebooky Acer Aspire 1660 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows XP Home Edition v české verzi. Klávesnice je vybavena klávesami Euro a polohovacím zařízením TouchPad.

Doprovodný obrázek

Počítače Acer Aspire 1660 jsou rovněž dodávány s širokou nabídkou doplňkových programů včetně programu Norton Antivirus, PowerDVD pro sledování disků DVD-ROM a NTI CD/DVD Maker.

Na českém a slovenském trhu je dostupný model Aspire 1661WLM s procesorem Intel Pentium 4 2,8 GHz, 512 MB DDR SDRAM, 40 GB HDD, DVD+/-RW mechanikou za cenu 39 990 Kč. Aspire 1662WLM je oproti předchozímu modelu osazen procesorem Intel Pentium 4 3,0 GHz a 60 GB HDD a je v prodeji za 43 990Kč.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy