Acer představuje novou řadu Aspire 5020: Výkon mobilní technologie AMD Turion™ 64

Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe*, dnes představila notebooky nové řady Acer Aspire 5020, určené pro profesionální uživatele z malých a domácích kanceláří i soukromé uživatele, kteří potřebují elegantní a výkonný multimediální notebook s nejmodernější 64-bitovou mobilní technologií, vynikající grafikou, snadnou připojitelností v jakémkoli prostředí a dlouhou výdrží při provozu na baterie.

Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe, dnes představila notebooky nové řady Acer Aspire 5020, určené pro profesionální uživatele z malých a domácích kanceláří i soukromé uživatele, kteří potřebují elegantní a výkonný multimediální notebook s nejmodernější 64-bitovou mobilní technologií, vynikající grafikou, snadnou připojitelností v jakémkoli prostředí a dlouhou výdrží při provozu na baterie.

Modely Acer Aspire 5020 se vyznačují dokonalou rovnováhou mezi výkonem, hmotností, dlouhou výdrží baterie i dokonalejším zabezpečením a dále nabízejí kompatibilitu s nejnovějšími grafickými čipy a bezdrátovými řešeními. Jsou založeny na inovativní technologii AMD Turion™ 64 Mobile s podporou technologie AMD PowerNow!™, zaručující delší výdrž baterie, a technologii HyperTransport™, která zajišťuje nejrychlejší komunikaci mezi jednotlivými díly počítače, a tedy nabízí naprosto bezkonkurenční rychlost a reakci na požadavek uživatele ve zlomku sekundy.

Kromě technologie AMD Turion™ 64 Mobile, která je základem vynikajícího výkonu, jsou počítače řady Aspire 5020 rovněž vybaveny novým systémovým čipsetem ATI Mobility RADEON® XPRESS 200 a jasným 15,4” širokoúhlým displejem TFT (WXGA s rozlišením 1280 x 800) s technologií Acer CrystalBrite, výkonnou grafickou kartou ATI® MOBILITY™ RADEON™ X600 nebo X700 s externí pamětí 64/128 MB DDR VRAM, jakož i podporou Microsoft® DirectX® 9.0 a ATI Powerplay™ 5.0.

Aspire 5020 lze využít nejen pro kancelářské multimediální aplikace, ale také pro kvalitní domácí zábavu. Video-CD a vypalovací mechanika DVD ve spojení s porty S-Video/TV-out (NTSC/PAL) a Firewire 1394 umožňují sledovat filmy ve vysoké kvalitě přímo na kompatibilním televizoru a přenášet nebo nahrávat velké uložené soubory DVD ve zlomku času.

Notebooky nové řady Aspire 5020 ukazují, že připojitelnost už nemůže být snadnější - pro domácí využití je určen integrovaný softwarový faxmodem 56K ITU V.92, integrovaná síťová karta Wake-on-LAN Gigabit pro připojení v kanceláři k rychlé pevné lokální síti 10/100/1000Mbps a pro bezdrátové připojení v přístupových místech neboli “Hot Spots” integrovaná minikarta PCI IEEE 802.11b/g s podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp.

Acer Aspire 5020 je standardně dodáván s operační pamětí 512 MB DDR333, jíž lze rozšířit až na 2048 MB, pevným diskem ATA/100 s kapacitou až 80 GB, vypalovací mechanikou DVD-RW Dual double layer a čtečkou paměťových karet typu “6 v 1” pro Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC), Smart Media (SM), xD, Memory Stick a Memory Stick Pro. Výkonná 60W Li-ion baterie zaručuje výdrž až 3 hodiny při práci na cestách.

Notebooky Acer Aspire 5020 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi a dále s jedinečným programem Acer Arcade, který umožňuje snadno spravovat veškeré multimediální funkce určené pro reprodukci zvuku, vypalování CD / DVD disků i střih filmů. Tato sada programů rovněž využívá výjimečné technologie Aspire CinemaVision™ pro optimální reprodukci filmů s poměrem stran 16:9 bez zkreslení a Aspire ClearVision™ pro dynamické zvýšení kontrastu a rozlišení i toho nejmenšího detailu.

Notebooky Acer Aspire 5020 jsou rovněž dodávány s mnoha doplňkovými programy, jako např. Acer GridVista, který umožňuje dokonale využít celou plochu širokoúhlého displeje, neboť ho rozdělí na jednotlivá okna, progresivní program Norton Antivirus® s možností aktualizace přímo z internetu, a dále Acer Launch Manager, Acer System Recovery CD, Acer eManager, OneButton Recovery, Adobe® Reader® a NTI CD-Maker™.

Na notebooky řady Acer Aspire 5020 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Dostupný model:

Aspire 5024WLMi – 34 990,- Kč**/ 45 890,- Sk**
Procesor AMD Turion ML34 (35W), Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi, 15,4" WXGA Acer CrystalBrite TFT, ATI® X700 128 MB, 512 (2x 256) MB DDR, 80 GB HDD, DVD+/-RW DL, LAN a wireless LAN, modem, čtečka karet 6 v 1

Zdroj: Acer.cz

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy