Acer představuje ultrapřenosné notebooky

Acer, vedoucí prodejce notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: IDC data, za 2. čtvrtletí 2004), představila řadu Acer TravelMate 380 - nové ultrapřenosné notebooky, založené na mobilní technologii Intel® Centrino™, které zaručují vysoký výkon a bezdrátovou připojitelnost.

Acer, vedoucí prodejce notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: IDC data, za 2. čtvrtletí 2004), představila řadu Acer TravelMate 380 - nové ultrapřenosné notebooky, založené na mobilní technologii Intel® Centrino™, které zaručují vysoký výkon a bezdrátovou připojitelnost.

Hbitost a výkon: Acer TravelMate 380 váží pouhých 1,6 kg a poskytuje veškeré možnosti komplexně vybaveného notebooku. Profesionálním uživatelům na cestách zaručuje bezdrátovou připojitelnost.

Acer TravelMate 380 s mobilní technologií Intel® Centrino™ nabízí oslnivý výkon v neuvěřitelně lehkém provedení. Počítač Acer TravelMate 380 s procesorem Intel® Pentium® M s frekvencí 1,6 GHz, s nejmodernějším čipsetem Intel® 855GM a systémovou pamětí 512 MB DDR266 představuje nepřehlédnutelné spojení výkonu a mobility. Při tloušťce pouhých 35,5 mm a hmotnosti 1,6 kg se TravelMate 380 pohodlně vejde do aktovky, aniž by bylo nutné z ní vyjmout důležité podklady. Architektura Centrino umožňuje navíc dosáhnout výdrže baterií až 4,5 hodiny.

Acer TravelMate 380 definuje nová měřítka pro velikost displeje a klávesnice v kategorii “ultrapřenosných” notebooků. Barevný displej 12,1“ XGA TFT LCD s rozlišením 1024 x 768 pixel spolu s čipsetem Intel 855GM s technologií 3D AGP Dynamic Video Memory Technology (DVMT), podporou funkce DualView™ a až 64 MB videopamětí umožňuje předvést živoucí multimediální prezentace. Klávesnice standardní velikosti zaručuje více než ergonomické pohodlí potřebné pro celodenní práci s vysokou produktivitou. Integrovaná mechanika DVD+/-RW spolu s 60 GB pevným diskem ATA/100 zaručuje funkčnost a výkon, který potřebujete, abyste posunuli hranice svého podnikání ještě o kus dál.

Notebook řady Acer TravelMate 380 je „ultrapřenosný“ počítač s vysokým výkonem určený pro mobilní pracovníky z malých, středně velkých a velkých firem i pro soukromé podnikatele, kteří často cestují. Tito uživatelé potřebují nezávislý, velmi lehký počítač vybavený funkcemi pro bezdrátové připojení i bezkonkurenční úsporné napájení technologie Intel Centrino™.

Dnešní profesionální uživatel na cestách vyžaduje bezpečný a rychlý datový přístup i mimo kancelář a notebooky řady Acer TravelMate 380 jsou vybaveny úplným souborem komunikačních funkcí a rozhraní včetně integrované karty Wake-On-Lan ready 10/100 Mbps Fast Ethernet pro připojení k pevné lokální síti i Intel® PRO/Wireless 2200BG dual band Wi-Fi CERTIFIED™ pro bezdrátové připojení podle standardu IEEE 802.11b/g, které nabízejí uživatelům bezpečný přístup k datům prostřednictvím bezdrátového širokopásmového internetového přístupu v přístupových bodech lokální bezdrátové sítě. Navíc lze využít i homologovaný, integrovaný  data/fax modem 56K ITU V.92.

Vstupní a výstupní rozhraní včetně IEEE 1394, VGA, infračerveného portu a dvou portů USB 2.0, 100-pinového portu pro replikátor portů a jednoho slotu PC Card II nabízejí možnost připojení kdykoli a kdekoli.

Notebooky jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Professional Edition a s diskem CD-ROM pro zotavení systému, na němž najdete následující programy: Acer Notebook Manager a Acer Launch Manager, Acer disc-to-disc recovery, Adobe® Acrobat® Reader®, Norton AntiVirus®, CyberLink® PowerDVD™ a NTI® CD-Maker™ pro “vypalování” disků CD-RW či DVD-RW.

Na českém a slovenském trhu je dostupný model TravelMate 382TMi s procesorem Intel® Pentium® M 725 (1,6 GHz, 2 MB cache, 400 MHz FSB), s pamětí 2x 256 MB DDR SDRAM,  60 GB diskem a DVD+/-RW mechanikou za cenu 51 990 Kč*/66 790 Sk*.

Na notebooky řady Travelmate 380 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka, kterou lze rozšířit na tři roky.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy