Acer TravelMate8210 - notebook pro malé a domácí kanceláře

Tato nová řadu notebooků je v souladu s novou komunikační a marketinkovou strategií, která přiřazuje jednotlivé uživatelské profily, tzn. Domácí/soukromí uživatelé, Profesionální řešení a řešení pro malé podniky, Malé a středně velké společnosti a Velké společnosti, určitým výrobkovým řadám. Především nabídka notebooků byla rozdělena do čtyř funkčních skupin – Náhrada stolních počítačů, Mobilní práce, Řešení pro malé a domácí kanceláře a Domácí zábava, které jsou zaměřeny na charakteristické potřeby každé cílové skupiny.

Nový notebook Acer pro malé a domácí kanceláře, který je osazen nejnovějším neobyčejně výkonným procesorem Intel Core 2 Duo, je určen pro profesionální uživatele ze segmentu malých a domácích kanceláří a dále pro uživatele z malých firem, kteří chtějí využívat notebook v zaměstnání i pro soukromé účely. Z toho důvodu je tento notebook vybaven funkcemi pro profesionální komunikaci, jakož i kvalitními audio a videofunkcemi, které lze využít při práci i při zábavě. 

Doprovodný obrázek

Nový notebook je vybaven nejnovějším procesorem Intel Core 2 Duo. U vybraných modelů je cache druhé úrovně zvětšena ze 2 na 4 MB. Větší cache zaručuje profesionálním uživatelům nejvyšší produktivitu a urychluje provedení každé operace.

Travelmate 8210               
Procesor nové generace s dvojitým jádrem dokazuje, že počítač TravelMate 8210 je v současné době jeden z nejvýkonnějších systémů na trhu – poskytne profesionálním i firemním uživatelům výkon srovnatelný se stolním počítačem, vynikající produktivitu, univerzálnost a zabezpečení. Počítače této řady mají vše, co potřebujete, abyste udrželi krok s přeplněným termínovým kalendářem. Druhá generace procesorů s dvojitým jádrem nabízí vyšší výkon a podporu 64-bitových aplikací i budoucích 64-bitových operačních systémů, přičemž velká paměť dual-channel (jíž lze rozšířit až na 4 GB) a velkoryse dimenzované pevné disky (až 160 GB) se vyznačují více než dostatečnou kapacitou pro ukládání a správu archívů velmi důležitých souborů.

TravelMate 8210 nabízí naprostou volnost a umožňuje zůstat ve spojení v jakémkoli prostředí díky flexibilním možnostem připojení – od bezdrátového (WLAN a WPAN) přes pevné (karta Gigabit Ethernet) po běžný způsob připojení (modem). S notebookem, který je vybaven technologií Acer Video Conference s funkcí Voice and Video over IP (VVoIP), kamerou Acer OrbiCam umístěnou na LCD panelu a volitelným VoIP telefonem Acer Bluetooth, dokonale využijete veškeré možnosti moderní internetové komunikace.

Jako naprosto spolehlivý spolupracovník TravelMate 8210 umožňuje bezpečně ukládat důležitá data a informace. Řešení Acer SmartCard Security Solution zajišťuje ochranu proti nepovolenému používání prostřednictvím integrovaného bezpečnostního softwaru Acer Platinum Secret pro šifrování a dešifrování souborů jediným kliknutím. Navíc technologie Acer DASP+ (Disk Anti-Shock Protection) zajišťuje ochranu pevného disku proti poškození.

Doprovodný obrázek

U tohoto neobyčejně flexibilního notebooku nové řady lze změnit konfiguraci za provozu pomocí modulů Acer Media Bay, které umožňují nahradit stávající modul druhou baterií, druhým pevným diskem anebo optickou mechanikou Blue-ray.

Společnost Acer vybavila všechny své notebooky sadou softwarových utilit – technologií Acer Empowering, která nabízí uživatelům snadný přístup k nejdůležitějším funkcím pro správu a nastavení nejvýše třemi kliknutími myši. Např. eDataSecurity Management zaručuje vynikající úroveň bezpečnosti a ochrany důležitých dat, neboť vytvoří složku, v níž jsou automaticky šifrovány důvěrné soubory. Utilita eRecovery management umožňuje zálohovat pevný disk, operační systém a osobní soubory. Utilita ePerformance management je určena pro rychlou optimalizaci disku a rychlosti a obsahuje funkce pro fragmentaci disku a eSettings management je určena pro inteligentní správu systému. Technologie Acer Empowering se spouští klávesou Empowering. Tato technologie nabízí soubor šikovných nástrojů určených pro snadné využití technických předností systému, což znamená, že i ty nejsložitější funkce lze vyvolat pouze třemi kliknutími.

Notebook řady TravelMate 8210 je připraven pro Windows Vista™ a dodáván s předinstalovaným systémem Microsoft Windows XP Professional Edition. V počítači je dále nainstalován software Acer Empowering Technology, Adobe Reader, Norton AntiVirus, CyberLink Power Producer a NTI CD-Maker. Na všechny notebooky Acer je poskytována standardně jednoletá carry-in záruka (mezinárodní záruka ITW). Záruka může být prodloužena na tři roky službou AcerAdvantage, která se vztahuje i na náhodné poškození notebooku.

Doprovodný obrázek

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy