ASUS série A4 – nový výkonný multimediální notebook

Společnost ASUSTeK Computer oznámila uvedení nové řady notebooků, s označením A4, na český a slovenský trh. Notebooky ASUS série A4 jsou velice výkonné a dobře vybavené přenosné počítače, schopné pně nahradit klasické stolní PC v kanceláři i na cestách.

Notebooky ASUS A4 se vyznačují použitím nejvýkonnějších mobilních procesorů z nabídky společností Intel i AMD, a také použitím velice kvalitních grafických karet od společnosti ATI. Připočteme-li velký 15,4“ širokoúhlý (16:10) displej a bohatou multimediální výbavu (včetně DVD vypalovačky a 4 reproduktorů), pak o využití tohoto notebooku není pochyb. Uživatel notebook využije jak pro běžnou práci s kancelářskými aplikacemi, tak i pro práci s grafikou, hraní her či sledování filmů. Pro lidský zrak je mnohem přirozenější a pohodlnější, když informace na displeji sleduje v horizontálním, než vertikálním směru a proto i použití širokoúhlých displejů je dnes velmi populární. Velice kvalitní reproduktory umožňují i poslech hudby. Další užitečnou funkcí, nazvanou Audio DJ, je možnost přehrávání audio CD, bez nutnosti zapnutí notebooku a spuštění operačního systému. Můžete tedy hudbu poslouchat okamžitě, když máte chuť, aniž byste museli čekat než naběhne operační systém.

Doprovodný obrázek

Šasi notebooku je navrženo tak, aby do něj byl snadný přístup a dal se snadno upgradovat, stejně jako je tomu například u klasických PC. Tato výhodná vlastnost umožní i snadnější údržbu a opravy, což celkově zlevní i jeho provoz během životního cyklu.

Notebook A4 je vybaven unikátní technologií Power4 Gear+ společnosti Asus, která umožňuje prodloužit životnost baterií o 20 – 25 % a tím i délku práce notebooku v terénu. Technologie zahrnuje osm speciálních režimů, které optimalizují spotřebu energie v závislosti na činnosti (hraní her, sledování DVD, poslouchání hudby apod.), kterou právě na notebooku provádíte.

Notebooky mají integrovanou i čtečku paměťových karet 4 v 1, bezdrátové technologie (WLAN) pro snadné připojení k Internetu, infračervený port, paralelní port a řadu dalších standardních portů a konektorů. Součástí balení je také brašna na přenášení notebooku a optická myš.

Notebooky budou v prodeji na konci října.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy