Fujitsu Siemens Computers je jedničkou na rostoucím trhu tabletových počítačů

Společnost Fujitsu Siemens Computers prodala v roce 2005 v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) více tabletů a konvertibilních notebooků než ostatní výrobci. Za minulý rok jsme zaznamenali prodej téměř 40 000 tabletů a konvertibilních notebooků, zatímco v roce 2004 se jich prodalo přes 15 000.

Společnost Fujitsu Siemens Computers prodala v roce 2005 v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) více tabletů a konvertibilních notebooků než ostatní výrobci. Za minulý rok jsme zaznamenali prodej téměř 40 000 tabletů a konvertibilních notebooků, zatímco v roce 2004 se jich prodalo přes 15 000. To představuje 60% meziroční nárůst (nárůst celého trhu přitom dosáhl 8 %) a 25% tržní podíl – víc než dost na první místo v tomto segmentu trhu.*

Společnost Fujitsu Siemens Computers ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 zvýšila tempo a opět předstihla konkurenci svým 74% nárůstem prodejů, přičemž její podíl na trhu dosáhl 27 %. Fujitsu Siemens Computers je jedničkou jak v prodejích klasických tabletů (tržní podíl 51 %), tak konvertibilních notebooků (podíl na trhu 30 %). Ve druhém zmiňovaném segmentu meziroční nárůst počtu prodaných jednotek dosáhl pozoruhodných 178 %.

„Tyto výsledky prokazují, že jsme nesporným lídrem mezi výrobci perem ovládaných počítačů a konvertibilních notebooků,“ prohlásil Peter Esser, výkonný viceprezident divize Volume Products & Supply Operations společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Vzhledem k více než dvacetiletým zkušenostem v tomto oboru a široké základně spokojených zákazníků jsme se rozhodli upřít pozornost na vývoj produktů a řešení, která budou ještě více uživatelsky přístupná, flexibilnější a lehčí.“

Portfolio produktů

Počítače tablet PC STYLISTIC řady ST503x jsou určeny především profesionálům, kteří se často přesouvají pěšky. Jsou lehké, tenké a odolné a jsou vybaveny kontrastním displejem špičkové kvality, který usnadňuje použití v terénu i v kanceláři. Počítače STYLISTIC řady ST503x jsou osazeny mobilní technologií Intel® Centrino, která vám umožní pracovat nepřetržitě až devět hodin; dokonalou připojitelnost pak zabezpečí moduly Wi-Fi standardu 802.11 b/g, IrDA a Bluetooth.

Model STYLISTIC ST5032 je osazen displejem špičkové kvality s úhlopříčkou 12,1“ a antireflexní povrchovou vrstvou, který je ideální pro práci v interiéru, ale zároveň je čitelný i v případě, že pracujete v terénu. Jeho maximální zabezpečení zajišťují zabudovaný snímač otisku prstu a modul TPM (Trusted Platform Module). Naproti tomu, model STYLISTIC ST5031 je určen primárně pro práci v terénu. Je osazen speciálním reflexním displejem s úhlopříčkou 10,4“ doplněným o podsvícení, které zabezpečí jeho bezproblémovou čitelnost i na přímém slunci.

Při váze pouhý jeden kilogram je model LIFEBOOK P1510 Convertible nejlehčím víceúčelovým notebookem ve své třídě. Je plně využitelný nejen jako klasický notebook, ale i jako tablet. Je tedy ideálním mobilním pomocníkem na služební cesty, do terénu i pro všechny specifické vertikální trhy, jako je zdravotnictví nebo pojišťovnictví. Je osazen špičkovým displejem s úhlopříčkou 8,9" a výdrž baterií při navýšení kapacity zajistí až devět a půl hodiny nepřetržitého fungování. Použitá technologie pasivního rozeznávání polohy zajišťuje, že k ovládání operačního systému Windows XP Tablet PC Edition lze použít jakékoli pero. Pohodlí při používání notebooku a jeho zabezpečení zvyšuje zabudovaný snímač otisku prstu.

Modely řady LIFEBOOK T doplňují široké možnosti klasických notebooků LIFEBOOK o výhody tabletu. Jednoduše otočte a sklopte displej, a LIFEBOOK T se z klasického notebooku promění v uživatelsky přívětivý tablet, který lze snadno a pohodlně ovládat i vestoje. Modely LIFEBOOK řady T jsou dodávány s TFT displejem o úhlopříčce 12,1“ s antireflexní povrchovou vrstvou, díky níž je lze bez jakýchkoli omezení využívat v interiérech i v terénu.

Fotografie produktů jsou k dispozici na adrese www.fsc-mediaserver.com/fsc-photoserver/.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy