Fujitsu Siemens Computers představuje nové řešení ochrany před krádežemi IT

Díky novým řešením zabezpečení SystemTrack a DataProtect se notebooky LIFEBOOK T5010 a další modely stanou investicemi s dokonalou ochranou před zloději

Mnichov, 20. listopadu 2008 – Společnost Fujitsu Siemens Computers představuje první notebook řady LIFEBOOK vybavený zabezpečovacími řešeními SystemTrack a DataProtect. Tato řešení jsou založena na nové ochraně proti krádežím, která využívá technologie společností Intel® a Computrace®. Fujitsu Siemens Computers je jedním z pouhých dvou dodavatelů v oblasti EMEA, kteří tuto novinku již mají ve své aktuální nabídce notebooků. Komplexní ochrana proti krádežím bude dostupná jako volitelný doplněk k modelům profesionálních notebooků řady ESPRIMO Mobile a k modelům LIFEBOOK T5010 a LIFEBOOK E8420. Společnost Fujitsu Siemens Computers, dodavatel IT infrastruktur, reaguje integrací tohoto řešení na rostoucí požadavky svých zákazníků na zabezpečení IT a ochranu podnikových dat. Ochrana proti krádežím se soustředí na dvě základní funkce: sledování zcizeného nebo ztraceného hardwaru a dále možnost záchrany, v nezbytném případě dokonce vymazání, dat z takového hardwaru prostřednictvím centrální vzdálené správy. Vzdálená správa také umožňuje notebook na dálku zablokovat. Fujitsu Siemens Computers zajišťuje dodávku kompletního balíčku zabezpečení z jediného zdroje.

Podle průzkumu provedeného společností Poneman Institute v červnu 2008 obsahují notebooky více než poloviny profesionálních uživatelů, kteří jsou často na cestách, důvěrná firemní data. Celých 65 % těchto uživatelů přitom nevyužívá žádná opatření proti jejich ztrátě nebo krádeži. Počet zcizených notebooků obsahujících citlivá data se v posledních letech rapidně zvýšil. Jen za rok 2006 počet krádeží v porovnání s předchozím rokem vzrostl o 84 %. Společnost Fujitsu Siemens Computers s tímto problémem skoncovala svým nejnovějším zabezpečovacím balíčkem postaveným na technologiích společností Intel a Computrace. 

Zabezpečovací řešení SystemTrack a DataProtect budou již od prvního čtvrtletí roku 2009 dostupná pro vybrané modely řady LIFEBOOK a všechny profesionální modely řady ESPRIMO Mobile. Společnost Fujitsu Siemens Computers využívá tohoto dvoumodulového řešení, aby přesně reagovala na odlišné potřeby zákazníků z řad velkých společností a malých a středních podniků. Ztráta hardwaru způsobená krádeží je obzvlášť nepříjemná pro malé podniky, domácnosti a malé kanceláře: počet notebooků je zde obvykle nízký a nákup nových zařízení je nákladný. SystemTrack dokáže sledovat zcizený hardware v reálném čase a je schopen detekovat jeho polohu, jakmile je ukradený notebook připojen k internetu nebo intranetu. Díky tomuto řešení lze dokonce zcizený notebook získat zpět.

DataProtect se využívá pro zvlášť citlivá data a jde o aplikaci, ktrá je nedocenitelná především pro střední a velké podniky. V podnikovém prostředí je ztráta klíčových dat obzvlášť bolestná. Ještě horší je, dojde-li dokonce ke zcizení dat, což podnik může stát doslova miliony. Díky řešení DataProtect může IT operátor přistupovat ke zcizenému notebooku vzdáleně a uložit citlivá data v centrálním úložišti – nebo, je-li to nutné, taková data úplně vymazat. A co je také důležité, technická podpora dokáže zcizený hardware pomocí tzv. „kill pill“ proměnit v bezcennou hromádku plastu a kovu. Pokud se zařízení vrátí zpět k majiteli, lze ochranu speciálním heslem vyřadit a notebook opět spustit.

Z pohledu uživatele fungují řešení SystemTrack a DataProtect velmi jednoduše: Zákazník si je pořídí jako volitelný doplněk spolu se zařízením Fujitsu Siemens Computers a zaregistruje své notebooky v zákaznickém centru společnosti Computrace. Jakmile poté dojde ke ztrátě nebo krádeži, zákazník ji nahlásí telefonem nebo prostřednictvím internetu, přesně tak, jako například při ztrátě kreditní karty. Operátor linky a zákazník pak společně provedou opatření, která byla pro tento případ stanovena během registrace.

Společnost Fujitsu Siemens Computers bude jedním z pouhých dvou dodavatelů v oblasti EMEA, kteří tuto novinku zahrnou do své aktuální nabídky notebooků, a jediným dodavatelem, který je schopen začlenit tato řešení do vybraného portfolia služeb a řešení, které pokrývají všechny aspekty zabezpečení.

„Dialog, který vedeme se svými zákazníky, i naše vlastní průzkumy trhu nám jasně ukázaly, že zabezpečení dat je jednou z největších starostí podnikových IT manažerů – a o to víc to platí při zavádění mobilních strategií. Spolehlivá ochrana citlivých dat je proto na první příčce žebříčku funkcí, o něž doplňujeme naše profesionální notebooky,“ uvedl Armin Kumpf, ředitel divize Business Mobiles společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Řešení SystemTrack a DataProtect poskytují komplexní a spolehlivý mechanismus ochrany před krádežemi a ztrátou dat a skvěle doplňují naše vysoce kvalitní notebooky i naše aktuální portfolio zabezpečovacích řešení.“

Řešení ochrany proti krádeži nabízená společností Fujitsu Siemens Computers budou dostupná s vybranými modely během prvního čtvrtletí 2009.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy