IBM a Sanyo představují prototyp palivového článku

Nová technologie palivového článku společnosti SANYO může poskytnout notebookům IBM ThinkPad stálý příkon po dobu osmi hodin.IBM a SANYO Electric oznámily plány prototypu miniaturního palivového článku na bázi methanolu pro notebooky IBM ThinkPad. V závislosti na posledním pokroku v oblasti palivových článků, které zvýší životnost baterií notebooků, IBM a SANYO společně vyvinuly základní model palivového článku.

IBM a SANYO Electric oznámily plány prototypu miniaturního palivového článku na bázi methanolu pro notebooky IBM ThinkPad. V závislosti na posledním pokroku v oblasti palivových článků, které zvýší životnost baterií notebooků, IBM a SANYO společně vyvinuly základní model palivového článku. S ohledem na design notebooků společnosti vytvořily prototyp systému palivového článku, který může zajistit napájení současných a budoucích modelů ThinkPad po dobu až osm hodin na jednu náplň.

Na rozdíl od ostatních prototypů, které vyžadují kvůli zapracování palivového článku změnu designu výrobku, systém navržený společností SANYO je kompatibilní s většinou současných modelů notebooků ThinkPad, bez nutnosti změny designu notebooku – což dokazuje odolnost interní architektury zdroje notebooků ThinkPad.

"Existuje mnoho firem, které vyvíjejí palivové články pro PC a mobilní počítačová zařízení, avšak teprve kombinace prvotřídních notebooků ThinkPad a vedoucí pozice společnosti SANYO na poli technologií odstartuje další výzkum a vývoj na tomto poli," sdělil Peter Hortensius, viceprezident PC divize IBM.

Vývojářský tým divize osobních počítačů IBM, specializovaný na řadu ThinkPad, se zaměřil na nové vlastnosti užití modelů pro palivové články v oblasti mobilních počítačů, například dokovací stanice určené pro použití v kancelářích a větší rozšíření notebooků i v lokalitách, které nemají přístup k tradičním zdrojům energie.

„SANYO, jakožto vedoucí světová společnost v oblasti nabíjecích baterií, podnikla výzkum a vývoj palivových článků. Jsem hrdý, že jsme v úzké spolupráci právě s IBM vytvořili inovativní systém palivového článku ve spojení s architekturou notebooků ThinkPad,“ řekl Mitsuru Homma, Group Executive skupiny pro řešení napájení, ze společnosti SANYO. „Toto je zcela nový koncept, který využívá jak miniaturních palivových článků, tak nabíjecích baterií. Tento hybridní systém umožňuje uživateli efektivně pracovat s notebooky IBM ThinkPad po delší dobu ve srovnání se systémy založenými pouze na palivovém článku a zároveň poskytuje pohodlí bezdrátového AC prostředí.“

Zdroj: Ibm.com

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy