Intel uvádí novou mobilní technologii

PRAHA, 26. ledna 2006 – Společnost Intel dnes na tiskové konferenci seznámila přítomné novináře nejen se svým novým logem a strategií, ale především představila mobilní technologii Intel® Centrino® Duo a nejnovější notebooky postavené na této nové platformě od nejvýznamnějších společností působících na českém trhu.

PRAHA, 26. ledna 2006 – Společnost Intel dnes na tiskové konferenci seznámila přítomné novináře nejen se svým novým logem a strategií, ale především představila mobilní technologii Intel® Centrino® Duo a nejnovější notebooky postavené na této nové platformě od nejvýznamnějších společností působících na českém trhu (Acer, Asus, ATComputers, Fujitsu-Siemens, Lenovo, MSI, Prestigio, Umax a dalších). Stále znatelnější propojení světa mobilních technologií s digitálním životním stylem a světem módy dokazuje i uvedení módní kolekce „Intel Fashion Collection“ připravené Studiem LR, které pod vedením Liběny Rochové sdružuje progresivní české návrháře a designéry.

Základ nové mobilní platformy
Mobilní technologie Intel Centrino Duo přináší průlomové funkce, díky kterým se zábava stává skutečně mobilní a podnikové aplikace reagují rychleji a pracují efektivněji. Základem nové mobilní platformy společnosti Intel jsou nové dvoujádrové procesory vyráběné špičkovým 65nm výrobním procesem. Patří sem procesor Intel® Core™ Duo (kódově označovaný “Yonah”), který se může pochlubit unikátní konstrukcí, kde jsou dva procesory umístěny v pouzdru o velikosti větší poštovní známky a novými funkcemi úspory energie, které přímo inspirují k výrobě notebooků a PC nových tvarů. Platforma mobilní technologie Intel Centrino Duo se skládá z procesoru Intel Core Duo se dvěma jádry a mobilní čipové sady řady Intel® 945 Express. Platforma rovněž zahrnuje síťové rozhraní Intel PRO/Wireless 3945ABG, což je nová generace bezdrátového síťového rozhraní Intel, které výrazným způsobem zvyšuje celkový mobilní výkon systému. Nové rozhraní navyšuje výkon standardních Wi-Fi sítí a podporuje funkce zlepšující přehled aplikací, jejich komunikaci a rychlost odezvy.

Pro koho je nová mobilní platforma určena?
Mobilní technologie Intel Centrino Duo je určena především pro rodiny, které si chtějí vzít filmy, hudbu a hry sebou na dovolenou nebo pro často cestující obchodníky a manažery – poskytuje totiž výrazně vyšší výkon (až o 70 procent) a přitom nižší spotřebou – s až o 28 procent nižšími nároky, než jaké měly předchozí generace. Díky tomu mohou v budoucnu vznikat inovativní přenosné počítače s rychlejší odezvou a delším provozem na baterie.

První notebooky s mobilní technologií Intel Centrino Duo
Své první produkty založené na nové mobilní platformě představili během tiskové konference společnosti Acer, Asus, ATComputers, Fujitsu-Siemens, Lenovo, MSI, Prestigio, Umax a další. Evžen Pavlovský, Business Development Manager společnosti Intel říká: „Technologie Intel Centrino si získala oblibu uživatelů nejen ve světě, ale i v České republice. Intel Centrino Duo přinese nový rozměr do světa zábavy i podnikání. Díky novým technologickým vlastnostem mají výrobci větší možnosti při výrobě - notebooky na platformě Intel Centrino Duo mohou být nejen váhově lehčí, ale především se mohou pochlubit výrazně vyšším výkonem a nižší či srovnatelnou spotřebou.“

„Intel Fashion Collection“
Sedm oděvních designérů se nechalo inspirovat digitálním životním stylem a za podpory společnosti Intel propojilo pokrok technologií se stejně dynamickým vývojem ve světě designu. Záštitu nad vytvořením módní kolekce „Intel Fashion Collection“ převzala oděvní designérka Liběna Rochová, která je zároveň patronkou a zakladatelkou Studia LR. „Nápad na vytvoření „Intel Fashion Collection“ jsem podpořila s nadšením. Jednak proto, že moderní technologie se staly samozřejmou součástí našich životů a zcela zásadně ovlivňují vše kolem nás, včetně oděvního designu. Zároveň vidím velký přínos v tom, že díky „Intel Fashion Collection“ dostali mladí oděvní designéři možnost volně tvořit, vyzkoušet si netradiční materiály a technologie,“ říká Liběna Rochová. Pánské a dámské kreativní modely vytvořili: Petr Kalouda (Výtvarník sezóny), Pavel Jevula (Top Styl Designer 2005), Hana Vaňátková (titul Vynikající design, Design centrum 2004), Radka Sirková (VŠUP Praha), Linda Morávková (VŠUP Praha), Vendula Chalánková (Fakulta výtvarných umění) a Zdeněk Vacek (Talent roku, Design Blok 2005). Módní kolekce „Intel Fashion Collection“ bude pro veřejnost k vidění v rámci expozice ve Studiu Liběny Rochové celý únor, vždy od pátku do neděle v čase od 10 do 18 hod., na adrese Studio LR, Malostranské nábřeží 1, 1. patro, Praha 1. Vstup do galerie je zdarma. Podrobnější informace naleznete na www.studio-lr.com

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a život lidí.
Další informace společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy