Kompletní kancelářské řešení iWork´08 pro počítače Mac v CZ

Tisková zpráva společnosti Czech Data Systems, s. r. o. – Apple Authorised Distributor

 Praha 19. prosince 2008 – Společnost Czech Data Systems, výhradní distributor firmy Apple v České republice, uvedla českou verzi kompletního balíku kancelářských aplikací iWork´08, které dodává společnost Apple pro své počítače Mac. Součástí sady aplikací je textový editor Pages (verze 3.0.2), tabulkový procesor Numbers (verze 1.0.2) a prezentační program Keynote (verze 4.0.3). Tyto tři aplikace nejenže zvládají veškeré důležité funkce, na něž jsou uživatelé zvyklí například z kancelářského řešení společnosti Microsoft, ale navíc díky jednoduchosti ovládání, podpoře kreativity a desítkám přednastavených šablon pomohou i méně zkušenému uživateli vytvořit jednoduše a rychle graficky dokonalý výstup. Nezanedbatelnou výhodou kancelářských aplikací iWork´08 je obousměrná kompatibilita s dokumenty Microsoft Office.

Počítače Mac s operačním systémem Mac OS X, možností instalace Windows, multimediálními aplikacemi iLife´08 v češtině a nyní nově doplněné o sadu lokalizovaných programů iWork´08 představují ideální řešení pro jakéhokoli tuzemského uživatele. Textový editor, tabulkový procesor a prezentační program obsažené v nových iWork´08 mají navíc některé funkce společné, což dále zrychluje práci – jako například tabulky, 3D grafy, pokročilou editaci fotografií, maskování a především unifikovaný a snadný přístup k veškerému multimediálnímu obsahu. Textový editor Pages rovněž nabízí propojení s adresářem, takže například personalizované dopisy lze jednoduše vytvářet metodou drag-and-drop.

„Lokalizaci tohoto oblíbeného programového balíku do češtiny chápeme jako další důležitý krok směrem k širšímu využívání počítačů Mac mezi dětmi, v domácnostech, školách nebo ve firemním segmentu“, poznamenává Petr Rýdl, Product Marketing Manager společnosti Czech Data Systems. „Čeští a slovenští uživatelé si tak mohou dopřát komfort, který není tak úplně běžný – v řadě zemí s menšími trhy a u jazyků, které nejsou přednastavené v operačním systému, se s lokalizací většinou vůbec nepočítá.“

Česká lokalizace sady aplikací iWork´08 je dostupná pro všechny, kteří si zakoupí počítač Macintosh v ČR oficiální cestou a je ke stažení na webu www.lokalizace.apple.cz. Bezkonkurenční uživatelské pohodlí kancelářských aplikací iWork´08 lze v plné verzi bezplatně vyzkoušet po dobu 30 dní. Cena kompletního balíku iWork se pohybuje kolem 2 000 Kč včetně DPH.

Apple a ČR
Značku Apple zastupuje na českém trhu již od roku 1996 společnost Czech Data Systems s. r. o. – Apple Authorised Distributor, která je členem nadnárodní skupiny MDS Group (www.mdsholdings.com) distribuující produkty společnosti Apple v řadě zemí.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy