Nabitá dvojka od Fujitsu Siemens Computers

Notebook AMILO Sa 3650 a adaptér GraphicBooster otevírají cestu do zbrusu nového světa grafiky a mobility

Praha, 28. listopadu 2008 – Díky grafickému výkonu vyššímu až o 470 % je notebook AMILO Sa 3650 dokonalým partnerem pro každého, kdo potřebuje vysoce výkonnou grafiku, aniž by tím ztrácel na mobilitě. Špičkového grafického výkonu Amilo dosahuje díky GraphicBoosteru, jednomu z prvních externích grafických řešení na světě od společnosti Fujitsu Siemens Computers, evropského dodavatele IT infrastruktur.

Nabitá dvojice AMILO GraphicBooster a notebook AMILO Sa 3650 představuje jedinečnou odpověď na přání a potřeby uživatelů: Malé, chytré, výkonné i stylové mobilní řešení! Grafický zázrak, jehož rozměry jsou pouhých 18 × 13 × 3,35 cm a váží jen 0,5 kg, vděčí za svůj vysoký výkon grafické kartě ATI Mobility Radeon™ HD 3870 s 512 MB vyhrazené grafické paměti. Hry ve 3D, video ve vysokém rozlišení a zpracovávání obrazu v HD kvalitě jsou pro notebook AMILO Sa 3650 hračkou. Navíc k němu můžete připojit až tři monitory. GraphicBooster disponuje výstupy DVI-I i HDMI a notebook AMILO Sa 3650 je vybaven DVI-I konektorem. Díky dvojici portů USB 2.0 lze k tomuto výkonnému balíčku snadno připojit bezdrátovou klávesnici a myš. Model AMILO Sa 3650 a AMILO GraphicBooster budou dostupné od poloviny prosince u specializovaných prodejců za cenu 29 990 Kč včetně DPH za celý komplet.

„Chceme našim zákazníkům nabízet nejmodernější technologie. Ne však pro technologie samotné, tím pravým důvodem je přidaná hodnota,“ vysvětluje Hartmut Woerrlein, ředitel divize Consumer Notebooks společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Prostřednictvím GraphicBoosteru vyvinutého ve spolupráci s AMD se snažíme naplňovat požadavky našich zákazníků na flexibilitu a výkon: chtějí malé a univerzální řešení s vysokým výkonem.“

Notebook AMILO Sa 3650 však vyčnívá z davu i bez svého doplňku. Kromě nejnovější technologie procesorů společnosti AMD a operační paměti o kapacitě až 4 GB nabízí tento malý tahoun navíc integrovaná rozhraní Draft-N Wi-Fi a Bluetooth 2.0 a zásluhou grafické karty ATI Radeon HD 3200 vestavěné na základní desce také výdrž baterie až 4,5 hodiny. Díky 13,3“ formátu a hmotnosti pouhé 2,4 kg vám notebook AMILO Sa 3650 umožní zažít skutečnou mobilitu. Právě vzhledem k výbavě – k níž patří multiformátová zapisovací DVD mechanika SATA s podporou dvouvrstvého zápisu nebo množství rozhraní, například DVI-I, eSATA, USB 2.0, či čtečka paměťových karet 15 v 1 – je notebook AMILO Sa 3650 naprosto nezbytným nástrojem pro každého, kdo touží po kombinaci úspěšného designu a nejmodernější technologie. Šikovný zástupce muší váhy AMILO Sa 3650 a jeho parťák AMILO GraphicBooster na trh dorazí v novém designovém převleku od Fujitsu Siemens Computers.

„GraphicBooster představuje skutečně revoluční řešení. Poskytuje velkou variabilitu a škálovatelnost, protože umožňuje proměnu notebooku z nástroje pro každodenní práci ve špičkový herní stroj. Jednoduchým připojením snadno přenosného adaptéru získáte vynikající 3D výkon na cesty,“ řekl Ian McNaughton, ředitel marketingu produktů a platforem společnosti AMD. „GraphicBooster poháněný grafickou kartou ATI Mobility Radeon™ HD 3870 mění vnímání mobilní grafiky – nabízí uživatelům možnost zvolit tenký a lehký notebook, a přesto si užívat vynikajícího výkonu klasického herního počítače. A to kdekoliv se jim zlíbí, díky jedinečné mobilitě řešení a skvělé výdrži baterie. Kombinace notebooku AMILO Sa 3650 a GraphicBoosteru představuje řešení, které znamená změnu pro celý obor IT.“

Ať už jste herní fanoušek navštěvující LAN party nebo student designu, který potřebuje notebook na práci na univerzitě a zároveň plný grafický výkon doma, zamyslete se a zvažte to. Tato nabitá dvojka, sotva větší než kabelka, váží dohromady necelé tři kilogramy, a přesto nabízí plný grafický výkon klasického špičkového PC. Je tak ideálním společníkem na cesty – nejen pro studenty a herní fanoušky, ale pro každého, kdo používá notebook, avšak nechce se obejít bez výkonu stolního počítače.

- Více informací o GraphicBoosteru najdete na www.graphicbooster.com, případně www.fujitsu-siemens.cz/home/products/notebooks/amilo_graphic_booster.jsp
- Podrobnější informace o notebooku AMILO Sa 3650 najdete na adrese www.fujitsu-siemens.cz/home/products/notebooks/amilo_sa_3650.jsp
- Fotografie produktů jsou dostupné na našem fotoserveru na adrese http://www.fsc-mediaserver.com/mediaserver/clientview/server/photo/index.cfm?Searchstring=amilo+graphicbooster&fuseaction=list&newsearch=true&fid=1&page=1&search=true&CFID=1297252&CFtoken=942773 
 -  Konec -
 O společnosti Fujitsu Siemens Computers:
Fujitsu Siemens Computers je předním evropským dodavatelem řešení IT infrastruktur se strategickým zaměřením na poskytování nejmodernějších produktů, služeb a řešení v oblasti mobilní IT a dynamických datových center. Široké produktové portfolio společnosti sahá od notebooků přes kancelářské počítače a pracovní stanice až po dodávky podnikové IT infrastruktury, serverů, systémů úschovy dat a produktových služeb.

Společnost Fujitsu Siemens Computers působí na všech důležitých trzích v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Divize infrastrukturních služeb rozšiřuje její působení na přibližně 170 zemí celého světa. Svůj úspěch zakládáme na síle, inovativnosti a globální působnosti mateřských společností Fujitsu Limited a Siemens AG. Naším posláním je naplnit požadavky a překonávat očekávání našich zákazníků – velkých společností, malých a středních podniků i domácích uživatelů.

Společnost je průkopníkem na poli poskytování technologií a procesů šetrných k životnímu prostředí v rámci celého životního cyklu všech jejích výrobků a je členem organizací Climate Savers Computing Initiative a Green Grid. Aby společnost Fujitsu Siemens Computers dostála přísným mezinárodním standardům sociální odpovědnosti firem, stala se členem iniciativy OSN Global Compact.
Další informace o společnosti Fujitsu Siemens Computers lze získat na internetové adrese: www.fujitsu-siemens.com, informace o sociální odpovědnosti společnosti najdete na adrese www.fujitsu-siemens.com/aboutus/sor/index.html.


V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:
Fujitsu Siemens Computers
Marek Němec
PR Manager pro ČR a SR
marek.nemec@fujitsu-siemens.com
mobile: +420 603 459 205
www.fujitsu-siemens.cz
 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy