Nic nepřekoná PowerBook

Nic nepřekoná PowerBook. Snad jen nový PowerBook. Všechny nové počítače PowerBook jsou mimořádně tenké a lehké. A mohou se pochlubit špičkovými vlasnostmi a funkcemi. Vyberte si ze tří rychlých modelů: malého, středního či mimořádného.Toto není recenze, je to přímo převzaté z www.apple.cz

Větší výkon, větší rychlost a další vylepšení vlastností. Vyberte si mezi ultra-kompaktním 12" modelem, výkonnostně vyšším 15" nebo bezkonkurenčním 17" modelem. Nové procesory PowerPC G4 dosahují taktovací frekvence až 1,5 GHz. K tomu mechanika SuperDrive se 4rychlostním vypalováním a standardní výbavou včetně technologie Bluetooth a karty AirPort Extreme pro maximální urychlení bezdrátového přenosu dat.

postline
12 Inch15 Inch17 inch ports 

PowerBooks ports
postlineIndustrial Design Vytříbený design
PowerBook je před poškrábáním a tvorbou skvrn chráněn hladkou hliníkovou skořepinou, která je prostá všech snadno odlomitelných prvků či ostrých hran. Z nové série počítačů PowerBook G4 si jistě vyberete.

Power and portability Extrémně žádoucí
Odlehčete si trochu při celodenní práci s přenosným počítačem. PowerBook G4 váží jen 2,1 kg. V žádném případě mu však nebylo ubráno na výkonu - procesor PowerPC G4 s Velocity Engine vládne dostatečným výkonem. Můžete si být jistí, že ať již jej hodláte zaměstnat náročnými výpočty, střihem digitálního videa nebo tvorbou graficky náročných presentací - bude s vámi bez problémů držet krok. Možná jen budete žasnout nad tím, jak je možné do tak malého prostoru vměstnat tolik možností.

 
AirPortNepřekonatelný v oblasti bezdrátového připojení
Každý z modelů počítače PowerBook G4 je nyní standardně vybaven ultra-rychlou technologií AirPort Extreme. Ta je založena na standardu 802.11g a s rychlostí až 54Mbps představuje to nejrychlejší ve světě bezdrátového přenosu dat. Každým dnem přibývá v hotelech, restauracích, knihkupectvích a kavárnách míst pro připojení (tzv. "hot spots") vašeho počítače PowerBook G4.

Ethernet and modem17" a 15" model je standardně vybaven Gigabitovým Ethernetem (12" model disponuje 10/100 Ethernetem). K tomu 56K V.92 modem (u všech modelů), takže podporuje-li váš poskytovatel připojení (ISP) standard V.92, budete moci být připojení k internetu a zároveň telefonovat.

USB + FireWireSamozřejmostí jsou vestavěné vysokorychlostní konektory typu USB 2.0 a FireWire 400. A v případě 15" a 17" modelů pak navíc ještě FireWire 800. Bez problémů tak připojíte kterékoliv z tisíců zařízení, jako jsou tiskárny, skenery, digitální kamery, fotoaparáty, nebo třeba iPod či iSight.

BluetoothKupte si nový PowerBook G4 a získejte výhody technologie Bluetooth (bezdrátový přenos dat). Kombinace Bluetooth a iSync vám umožní snadnou a rychlou synchronizaci dat mezi počítačem PowerBook a mobilním telefonem (podporujícím Bluetooth) a nebo PDA. Bluetooth telefon se přímo nabízí k dalšímu využití - jako bezdrátový modem v případě, kdy se nacházíte mimo dosah WiFi připojení. A jak bonbónek na závěr je tu možnost prostřednictvím této technologie bezdrátově připojit klávesnici nebo myš.

 G4 Processor Architektura pro vysoké rychlosti
Rychlejší a rychlejší - to je výrok, který vystihuje vývoj počítačů PowerBook G4. Není divu. Procesory PowerPC G4 s jednotkou Velocity Engine jim zabezpečují opravdu úctyhodný výkon při zpracování komplexních multimediálních dat a podpoře náročných aplikací. 15" a 17" modely jsou osazeny procesory s taktovací frekvencí až 1.5GHz, 12" model pak 1.33GHz procesorem a 167MHz systémovou sběrnicí.
Máte ve zvyku pracovat s několika paměťově (RAM) náročnými aplikacemi najednou? 17" PowerBook G4 je dodáván s 512MB DDR paměti. Stále málo? Pak nezbývá než využít kapacity až 2GB (v případě 17" a 15" modelů. I přes své minimalistické rozměry nabízí 12" model možnost rozšíření paměti až na 1.25GB RAM - více než dost pro uložení celého rozsáhlého grafického projektu do rychlé paměti, či pro rychlou úpravu grafiky.

Graphics Acceleration Bleskurychlá grafika
Dvojnásobné množství dedikované paměti — 64MB DDR SDRAM je nyní součástí grafického akcelerátoru NVIDIA GeForce FX Go5200.Nový 12" PowerBook G4 vám vyjímečný nárůst výkonu při práci s graficky náročnými aplikacemi. Neméně zajímavé je osazení 15" a 17" modelů. Zde nalezneme grafický akcelerátor ATI Mobility Radeon 9700 s 64MB DDR SDRAM. Ultra výkonná architektura paměti těchto grafických akcelerátorů vám představí 3D grafiku ve zcela novém světle.

SuperDrive Legendární SuperDrive
PowerBook nyní obsahuje mechaniku SuperDrive, která umí vypalovat DVD dvakrát rychleji než předchozí verze - tedy rychlostí až 4x.Neobyčejně všestranná mechanika SuperDrive v kombinaci s operačním systémem Mac OS X umožňuje vypalovat datová CD a DVD — přímo z pracovní plochy. Program iTunes pak pomůže s vypalováním hudebních CD a MP3 CD. Dokáže též archivovat celou vaší hudební sbírku na více CD anebo DVD médií. Přijde-li řeč na týmovou práci, pak odpovědí na vypalování celých iPhoto nebo iMovie projektů je program iDVD.Mechanika SuperDrive se zdířkovým systéme vkládání média zvládá číst DVD rychlostí 8x a zapisovat na 4.7GB DVD-R disky rychlostí 4x. 12" a 15" model počítače PowerBook je vybaven Combo (DVD-ROM/CD-RW) mechanikou.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy