Notebooky ASUS N Series v čele s 9 zlatými oceněními

9 zlatých ocenění EPEAT je důkazem dodržení příslibu společnosti ASUS k šetrnosti vůči životnímu prostředí

Praha 19. listopadu 2008 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, se výrobou svých šetrnějších produktů aktivně podílí jak na ochraně životního prostředí, tak na sociální odpovědnosti. Tyto praktiky nyní získaly uznání v podobě celkem 9 zlatých ocenění EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool). Nástroj EPEAT využívá jedny z nejoceňovanějších a nejpřísnějších světových ekologických standardů pro výpočetní techniku a je jednou z nejrychleji se rozvíjejících značek IT průmyslu spojovaných s prosazováním ekologických hodnot. Notebooky ASUS N Series se dostávají na přední místa jako zářný příklad „zelené“ iniciativy společnosti ASUS, která spočívá na čtyřech hlavních pilířích —Green Design (ekologický návrh), Green Procurement (ekologické zajištění), Green Manufacturing (ekologická výroba) a Green Service and Marketing (ekologické služby a marketing) — týkají se všech notebooků ASUS.

8 kategorií vlivu na životní prostředí nástroje EPEAT je definováno institutem IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) v podobě standardu známého jako IEEE 1680. V tomto standardu je zahrnuto 51 kritérií vztahujících se k životnímu prostředí – 23 předepsaných a 28 nepovinných kritérií. Na základě těchto kritérií jsou produkty hodnocené nástrojem EPEAT rozděleny do tří kategorií — Gold, Silver a Bronze — v závislosti na tom, kolik ekologických kritérií splňují. Zářným příkladem inovativní a ekologické výpočetní techniky jsou zlatem oceněné notebooky řady N Series od společnosti ASUS — konkrétně N50, N80, N10 a N20 — které jsou výjimečné nejen svými technickými inovacemi, ale také tím, že společně s několika dalšími typy notebooků od této společnosti jsou vyrobeny v souladu se „zelenými“ ekologickými standardy, které byly zavedeny ve společnosti ASUS. Toto úsilí vedlo k získání čtvrtiny z celkem 36 ocenění udělených radou Green Electronic Council. Všechna ocenění byla získána na základě splnění následujících 8 kategorií vlivu na životní prostředí:

• Snížení množství, nebo naprostá eliminace citlivých materiálů
• Pečlivá volba materiálu
• Konstrukce s doživotní výdrží
• Prodloužení životního cyklu a životnosti výrobku
• Úspora energie
• Nakládání s výrobkem po uplynutí doby jeho životnosti
• Plnění příslibů dané společnosti
• Balení

Společnost ASUS byla prvním výrobcem na světě, který představil základní desku bez obsahu olova — stalo se tak již roku 2004 — a nyní se vydala cestou výrobních technologií, které nevyužívají halogenové plyny. Portfolio notebooků společnosti ASUS je tvořeno více než 50 modely, které nesou logo Energy Star — ocenění udělované na základě velmi přísných standardů týkajících se energetické účinnosti. Díky snížení nebo úplné eliminaci nebezpečných látek a pečlivému výběru snadno recyklovatelných materiálů vtěluje společnost ASUS myšlenky ochrany životního prostředí do každého ze svých notebooků. Tyto myšlenky jsou zárukou snadné montáže, recyklace a opětovného použití. Všechny notebooky jsou navíc vyrobeny tak, aby vydržely co nejdéle a také aby po celou dobu své životnosti spotřebovávaly co nejméně energie. Uživatelé tak mohou své počítače využívat delší dobu a zároveň šetřit jak náklady, tak životní prostředí. Společnost ASUS samozřejmě nezapomněla ani na dobu po skončení životnosti svých výrobků – v souladu se zavedenou myšlenkou ochrany životního prostředí mohou být všechny notebooky, baterie a obaly odevzdány v celé Severní Americe k recyklaci.

 

Zdroj: ASUS

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy