Nové notebooky a produktové řady od společnosti Acer

Společnost Acer, která je čtvrtým největším prodejcem na světovém trhu IT (zdroj: údaje firmy Gartner za 2. čtvrtletí 2006), dnes představila čtyři nové řady notebooků s procesory Intel Core Duo: TravelMate 6460, TravelMate 6410, TravelMate 3040 a TravelMate C210.

Společnost Acer definovala tyto čtyři nové řady notebooků jako náhradu stolních počítačů v souladu s novou komunikační a marketinkovou strategií, která přiřazuje jednotlivé uživatelské profily, tzn. Domácí/soukromí uživatelé, Profesionální řešení a řešení pro malé podniky, Malé a středně velké společnosti a Velké společnosti, určitým výrobkovým řadám. Především nabídka notebooků byla rozdělena do čtyř funkčních skupin – Náhrada stolních počítačů, Mobilní práce, řešení pro malé a domácí kanceláře a Domácí zábava, které jsou zaměřeny na charakteristické potřeby každé cílové skupiny.

Podle definice zahrnuje uživatelský profil rovněž veškeré související požadavky na výpočetní techniku a popisuje funkce, úlohy a aplikace, které má systém provádět. Rozdělení rozsáhlé nabídky notebooků na čtyři funkční skupiny umožňuje společnosti Acer mnohem lépe se zaměřit na každý jednotlivý uživatelský profil.

Uživatelské profily a funkční skupiny notebooků se vzájemně doplňují a umožňují jasně definovat očekávání uživatelů a rovněž je vedou k ideálnímu řešení jejich individuálních potřeb.

Nové notebooky Acer, které nahrazují stolní počítače, jsou osazeny nejnovějším, neobyčejně výkonným procesorem Intel Core 2 Duo. Jsou určeny pro velké firmy i středně velké podniky, jež potřebují nahradit firemní stolní počítače zapojené/spravované v síti elegantními, kompaktními a spolehlivými notebooky, které nabízejí veškerý výkon, bezpečnost a flexibilitu stolního osobního počítače. Vzhledem k tomu, že uživatelé mají různé nároky na mobilní práci, skupina počítačů, které nahrazují stolní počítače, rovněž zahrnuje ultrapřenosné notebooky.

TravelMate 6460 a TravelMate 6410

TravelMate6460

TravelMate 6460 a TravelMate 6410, které jsou navrženy pro použití v kanceláři i na cestách, v podstatě nabízejí dvojnásobný výkon díky architektuře Intel s technologií dvojitého jádra. Zvýšenou spolehlivost a produktivitu zaručuje paměť DDR2 dual-channel a pevný disk S-ATA s otáčkami 5400 min.-1, který je chráněn technologií Acer Disk Anti-Shock Protection (DASP+).

Technologie DASP+ zajišťuje ochranu pevného disku proti rázům a zaručuje jedinečnou úroveň aktivního fyzického zabezpečení a rovněž podporuje*

• technologii Acer Gravisense, která zjišťuje náhlé změny pohybu (jako např. při pádu) a automaticky oddálí hlavičky, aby nedošlo k poškození povrchu disků
• technologii Anti Theft, která varuje uživatele v případě, že se počítač začne pohybovat
• technologii Acer Disk Anti-Shock Protection, která chrání pevný disk proti nárazům a zaručuje jedinečnou úroveň aktivní fyzické bezpečnosti.

Vyšší zabezpečení zajišťuje Trusted Platform Module (TPM). TPM je utilita pro bezpečné generování a správu osobních kryptografických klíčů, které umožňují uživatelům přidat digitální podpis k souborům, šifrovat a dešifrovat dokumenty a rovněž ověřit šifrování. Šifrovací klíč je přísně osobní a jeho utajení zaručuje naprostou bezpečnost.

Počítač TravelMate 6460 je také chráněn proti nepovolenému používání kombinací čtečky otisků prstů a řešení Acer SmartCard Security s integrovaným bezpečnostním softwarem Platinum Secret pro šifrování a dešifrování souborů jediným kliknutím.

Oba modely TravelMate nabízejí veškerou svobodu, jíž potřebujete, chcete-li zůstat ve spojení v jakémkoli prostředí díky flexibilním možnostem připojení – od bezdrátového (WLAN a WPAN) přes pevné (karta Gigabit Ethernet) po běžný způsob připojení (modem). TravelMate 6460, který je vybaven technologií Acer Video Conference s funkcí Voice and Video over IP (VVoIP), kamerou Acer OrbiCam umístěnou na LCD panelu a volitelným VoIP telefonem Acer Bluetooth, umožňuje dokonale využít veškeré možnosti moderní internetové komunikace.

Tyto univerzální systémy se snadno přizpůsobí nejrůznějším nárokům uživatele. Pokud potřebujete na cestách větší kapacitu pro ukládání dat, lze rychle změnit konfiguraci moduly Acer MediaBay, které mohou být vyměněny za provozu bez vypnutí počítače (buď další pevný disk s kapacitou až 160 GB nebo mechanika DVD Super multi double layer nebo přídavné baterie pro maximální výdrž). Po návratu do kanceláře oceníte velké možnosti rozšíření, které nabízí nová dokovací stanice Acer ezDock II/II+, k níž lze jednoduše připojit stávající periferní zařízení i zařízení budoucí generace. 

Notebooky nové řady TravelMate jsou nabízeny se širokoúhlým 15,4” nebo 15” LCD displejem a grafickým čipsetem ATI Mobility Radeon X1300 nebo Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950. Rozhraní DVI-D** zaručuje rychlejší a kvalitnější reprodukci obrazu při sledování videonahrávek ve vysokém rozlišení na externím monitoru. Reprodukovaný zvuk z vestavěných stereofonních reproduktorů Acer 3DSonic (1,5 W) je mnohem realističtější a poutavější.


TravelMate 3040

TravelMate 3040

Mobilní efektivita je klíč, který otvírá dveře k úspěchu, a TravelMate 3040 je navržen přímo pro potřeby mobilních profesionálních uživatelů, kteří požadují výkon a úplnou připojitelnost v kompaktním a přenosném zařízení. Kompaktní notebook TravelMate 3040 nabízí veškerý výkon procesoru Intel Core 2 Duo ve spojení s rychlou reakcí paměti dual-channel DDRII a pevných disků Serial ATA.

Mobilní uživatelé hledají spojení nízké hmotnosti a ergonomie. Šasi TravelMate 3040, které má rozměry listu formátu A4 a hliníkovou povrchovou úpravu, váží pouhých 1,5 kg***. Kompaktní provedení však nemá vliv na nezávislost - ve skutečnosti výdrž baterií dosahuje 7**** hodin.
Neomezená připojitelnost nabízí veškeré možnosti připojení - od bezdrátového přes připojení k pevné síti po standardní připojení a navíc je doplněna řešením Acer Video Conference, které umožňuje používat kameru Acer Orbitam při IP komunikaci.

Na cestách není radno podceňovat rizika. Společnost Acer vyvinula technologii DASP+ pro zajištění nejvyšší bezpečnosti notebooků, jíž vybavila rovněž tento přenosný počítač TravelMate 3040. Technologie DASP+ se skládá z:
• technologie Acer Gravisense, která zjišťuje náhlé změny pohybu (jako např. při pádu) a automaticky oddálí hlavičky, aby nedošlo k poškození povrchu disků
• technologie Anti Theft, která varuje uživatele v případě, že se počítač začne pohybovat
• technologie Acer Disk Anti-Shock Protection, která chrání pevný disk proti nárazům a zaručuje jedinečnou úroveň aktivní fyzické bezpečnosti.

Po návratu do kanceláře může notebook Acer TravelMate 3040 plně nahradit stolní počítač. Dokovací stanice ezDock založená na technologii PCI-Express umožňuje připojit k notebooku nejrůznější periferní zařízení, která zajišťují nejvyšší účinnost a efektivitu.

TravelMate C210

Tento notebook Tablet PC je určen pro profesionální uživatele, kteří požadují dokovatelnost, mobilitu a univerzálnost inovativního systému. TravelMate C210, který představuje spojení efektivního výpočetního výkonu a progresivní techniky, nabízí solidní výkon procesoru Intel Core 2 Duo a možnost různých způsobů práce s Tablet PC, jehož patentované kluzné vedení umožňuje přeměnit tablet na notebook prostým nadzdvihnutím LCD modulu a jeho nastavením do polohy, v níž svírá cca. 125° rovinou klávesnice.

Malý počítač Tablet PC TravelMate C210 s nízkou hmotnosti pouhých 2 kg***** nabízí univerzálnost stolního osobního počítače díky replikátoru portů Acer ezDock II, který zlepšuje rozšiřitelnosti a flexibilitu.

Počítače řady TravelMate C210 jsou vybaveny novou softwarovou utilitou Acer Soft Button, což je software určený pro uživatele Tabletů PC. Utilita Acer Soft Button je obzvláště užitečná v režimu Tablet, kdy jsou tlačítka pro spouštění aplikací a horké klávesy mimo dosah. Umožňuje okamžitě spustit software, internetový prohlížeč a elektronickou poštu, snadno zkonfigurovat systém a rychle a efektivně nastavit volby pro připojení.

Společnost Acer vybavila všechny své notebooky sadou softwarových utilit – technologií Acer Empowering, která umožňuje uživatelům získat snadný přístup k nejdůležitějším funkcím pro správu a nastavení nejvýše třemi kliknutími myši. Např. eDataSecurity Management zaručuje vynikající úroveň bezpečnosti a ochrany důležitých dat, neboť vytvoří složku, v níž jsou automaticky šifrovány důvěrné soubory. Utilita eRecovery management umožňuje zálohovat pevný disk, operační systém a osobní soubory. Utilita ePerformance management je určena pro rychlou optimalizaci disku a rychlosti a obsahuje funkce pro fragmentaci disku a eSettings management je určena pro inteligentní správu systému. Technologie Acer Empowering se spouští klávesou Empowering. Tato technologie nabízí soubor šikovných nástrojů určených pro snadné využití technických předností systému, což znamená, že i ty nejsložitější funkce lze vyvolat pouze třemi kliknutími.

Notebooky TravelMate 6460, TravelMate 6410 a TravelMate 3040 jsou připraveny pro Windows Vista  a jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows XP Professional Edition. TravelMate C210  je připraven pro Windows Vista a je nabízen s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows Tablet Edition. V počítačích je dále nainstalován software Acer Empowering Technology, Adobe Reader, Norton AntiVirus, CyberLink Power Producer a NTI CD-Maker.

Na všechny notebooky Acer je poskytována standardně jednoletá carry-in záruka (mezinárodní záruka ITW). Záruka může být prodloužena na tři roky službou AcerAdvantage, která se vztahuje i na náhodné poškození notebooku.

* Verze DASP+
** Zahrnuje HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), šifrovací postup pro zabezpečení dokumentů chráněných autorským zákonem, který je dodáván v počítačích řady TravelMate 6460.
*** bez volitelné kamery, se tříčlánkovou baterií
**** s 6+3 článkovou baterií
***** s tříčlánkovou baterií

TravelMate C210


TravelMate3040 - W01

TravelMate4280

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy