Nové webové stránky pro uživatele značky Apple

Praha 12. listopadu 2008 – Zájemci o svět Apple – od iPodů a jejich přístušenství až po novinky v oblasti stolních a přenosných počítačů či programového vybavení – mají nyní k dispozici tři zcela nové weby – www.apple.cz, www.digitaluniverse.cz a http://bazar.apple.cz.

První z nich nahrazuje předchozí verzi oficiálních stránek společnosti Apple v češtině, ale s novým designem, komplexnějším a modernějším obsahem a daleko lepší přehledností.

 

www.apple.czwww.digitaluniverse.czhttp://bazar.apple.cz

Tisková zpráva společnosti Czech Data Systems, s. r. o. – Apple Authorised Distributor

Druhý z nových webů je určen především pro uživatele iPhone a iPodů, a zároveň pro všechny zájemce o novou a užitečnou technologii podcastingu. Hlavním cílem této webové aplikace je vytvořit katalog, v němž zájemci najdou široký sortiment českých i zahraničních podcastů. Budou si je moci jednoduše stahovat bez složitého vyhledávání na internetu a zároveň budou moci přidávat svoje vlastní podcasty a tím je zpřístupnit široké veřejnosti. Třetí nový web je určen jako zprostředkovatelský kontakt pro zájemce o koupi či prodej použitých výrobků a příslušenství Apple.

Obsah www.apple.cz navazuje na celosvětový design webových stránek společnosti Apple a je rozřazen do tradičních kategorií Obchod, Mac, iPod + iTunes, Stáhněte si a Podpora. Uživatelé mají k dispozici i další navigační linky – Žhavé novinky, Informace pro média, Životní prostředí, Pracovní příležitosti a Kontaktujte nás.  Na obsahu se v současné době stále pracuje, v češtině jsou informace dostupné až do určité úrovně a v případě specifičtějších dotazů je uživatel přesměrován na anglickou verzi stránek.

 

Webová aplikace www.digitaluniverse.cz  poskytuje vedle informací o podcastingu také srozumitelné návody včetně video návodů, jak podcasty vytvářet a jak s nimi pracovat, případně jaký program pro jeho přípravu či přehrávání použít, a to včetně odkazu, kde tento program získat. “Tento web v současné době představuje jeden z hlavních zdrojů na českém internetu, kde se koncový uživatel dozví, co je to podcasting, jakými způsoby jej může využít, případně jak si jej sám vytvoří,” dodává Radka Koudelová, manažerka marketingu společnosti Czech Data Systems, s. r. o. – Apple Authorised Distributor.

 

Podcasting vznikl spojením slov iPod nejoblíbenější hudební přehrávač na světě a anglického slova Brodcasting tedy vysílání. Podcast je audio nebo videozáznam určité relace – od rozhlasových či televizních pořadů nebo jejich částí až po připravené nebo improvizované výstupy z běžného života. Uživatelé iPhone a iPodů si je mohou jednoduše stahovat z katalogu na digitaluniverse.cz a pracovat s nimi prostřednictvím aplikace iTunes. Řada profesionálně připravených podcastů je taktéž k dispozici zdarma ke stažení na iTunes Store v sekci Podcasts (při vybrané zemi USA či UK).

 

Webová aplikace http://bazar.apple.cz umožňuje všem zájemcům o koupi či prodej použitých výrobků a příslušenství Apple jednoduše zveřejnit inzerát, ať už se jedná o nabídku či poptávku. Inzeráty lze vyhledávat pomocí přehledného třídění a návštěvníci stránek mají k dispozici i soubor nejčastějších otázek a odpovědí. 

 

ČR a Apple

Značku Apple zastupuje na českém trhu již od roku 1996 společnost Czech Data Systems s. r. o. – Apple Authorised Distributor, která je členem nadnárodní skupiny MDS Group (www.mdsholdings.com) distribuující produkty společnosti Apple v řadě zemí.

 

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy