Nový IBM ThinkPad X41

Ultrapřenosný notebook se snímačem otisků prstů.V souladu se současnými trendy prosazování biometrických zařízení, snižování nákladů na ověřování identity a zajištění shody s novými bezpečnostními nároky představila společnost IBM nový ultrapřenosný notebook ThinkPad X41, nejlehčí a nejmenší notebook ThinkPad s integrovaným snímačem otisků prstů.

V souladu se současnými trendy prosazování biometrických zařízení, snižování nákladů na ověřování identity a zajištění shody s novými bezpečnostními nároky představila společnost IBM nový ultrapřenosný notebook ThinkPad X41, nejlehčí a nejmenší notebook ThinkPad s integrovaným snímačem otisků prstů. Zároveň IBM oznámilo zavedení nového softwaru, který automaticky provádí úplnou kontrolu hardwaru a instaluje nejnovější ovladače, aktualizuje BIOS a volitelné doplňky pro dosažení maximálního výkonu.

Při váze pouhých 1,22 kg spojuje nový notebook ThinkPad X41 vyspělé biometrické funkce s ultrapřenosným provedením a dlouhou životností baterií. Poskytuje tak mobilním uživatelům špičkový výkon, výdrž a všestrannost. Identifikace pomocí otisků prstů umožňuje obejít se bez hesel, která by bylo možné odcizit, ztratit nebo chybně zadat. Snižuje tak počet volání na technickou podporu a odstraňuje komplikace spojené s obnovováním hesel a odblokováním systémů, jež mohou být pro mobilní uživatele nesmírně drahé.

Od uvedení prvních notebooků ThinkPad T42 s integrovaným snímačem otisků prstů zákazníci IBM oceňují, že nová technologie umožňuje uživatelům prokázat svou totožnost bez zapamatování složitých hesel, pomáhá jim splňovat požadavky nových bezpečnostních nároků a snižuje množství žádostí na technickou podporu o obnovení hesel. Gartner Inc. odhaduje, že 10 až 30 procent všech volání na technickou podporu představují žádosti o obnovení hesla.

ThinkPad – příruční helpdesk

IBM dále uvedlo program ThinkPad Software Installer, který automaticky provádí úplnou kontrolu hardwaru a instaluje nejnovější ovladače, aktualizuje BIOS a volitelné doplňky zajišťující maximální výkon. Nový software pomáhá zajistit, aby každý koncový uživatel používal nejaktuálnější systémovou technologii. ThinkPad Software Installer se doplňuje s nejnovější verzí programu IBM Rescue and Recovery, což je integrovaný nouzový nástroj, který umožňuje obnovit zhroucený systém stisknutím jediného tlačítka, a dále umožňuje uživatelům vlastními silami snadno aktualizovat, monitorovat a opravovat jejich softwarové vybavení.

Vyšší výkon, jednodušší ovládání a celková správa

Nový notebook ThinkPad X41 je vybaven procesorem Intel Pentium M, čipsetem Intel 915GM s 400 MHz systémovou sběrnicí a robustním grafickým čipem Intel Graphics Media Accelerator 900. Obsahuje software ThinkPad Power Manager, který umožňuje uživatelům kontrolu nad tepelnou správou počítače, zejména nad rychlostí procesoru a rychlostí větráku procesoru, což jsou klíčové faktory určující výdrž baterií. Power Manager umožňuje uživatelům vytvářet personalizovaná schémata úspory baterií přizpůsobená jejich konkrétním potřebám.

K nově uváděnému počítači je k dispozici řada volitelných doplňků, které rozšiřují možnosti jeho praktického využití. ThinkPad X41 lze doplnit o X4 UltraBase Dock, jež poskytuje mobilním pracovníkům další možnosti rozšíření a přitom zvyšuje celkovou váhu notebooku jen na 1,8 kg. S doplňkovým X4 UltraBase Dock mohou zákazníci používat různá zařízení jako přídavné baterie, CD nebo DVD mechaniky a další pevné disky.

Notebooky ThinkPad X41 snižují náklady malých a středních firem

Notebooky ThinkPad X41 napomáhají malým a středním firmám snižovat náklady spojené se správou a obnovováním hesel. Aktuální nabídka zanedlouho zahrne vybrané notebooky ThinkPad X41 za atraktivní ceny s krátkou dodací lhůtou, takže vyhovuje omezeným rozpočtům a dodacím požadavkům těchto zákazníků.

Nový ultrapřenosný notebook ThinkPad X41 bude k dispozici od poloviny května prostřednictvím sítě obchodních partnerů IBM. Ceny notebooků ThinkPad X41 budou začínat na 62.000 Kč bez DPH.

Zdroj: Ibm.com

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy