Premio 4080N s nejnovější mobilní platformou Intel Centrino Duo

Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh nový notebook Premio 4080N, který vychází z nejnovější mobilní technologie Intel Centrino Duo, dříve kódově označované jako Napa. Nové technologie napomáhají notebooku k vyššímu výkonu, při nižší spotřebě elektrické energie. Notebook Premio 4080N je určen zejména pro rodiny, které si chtějí vzít hudbu, filmy a hry s sebou na dovolenou nebo pro často cestující manažery a obchodníky.

Ostrava, 24. 1. 2006 – Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh nový notebook Premio 4080N, který vychází z nejnovější mobilní technologie Intel Centrino Duo, dříve kódově označované jako Napa. Nové technologie napomáhají notebooku k vyššímu výkonu, při nižší spotřebě elektrické energie. Notebook Premio 4080N je určen zejména pro rodiny, které si chtějí vzít hudbu, filmy a hry s sebou na dovolenou nebo pro často cestující manažery a obchodníky.

Notebook Premio 4080N je postaven na prvotřídním šasi z dílny předního výrobce, společnosti AsusAlpha. Použitá nová mobilní technologie Intel Centrino Duo dělá z tohoto notebooku přenosné zábavní zařízení typu vše v jednom. Nabízí zdokonalenou 3D grafiku (Intel 945GM), která je dvakrát rychlejší, než u předchozích generací), vysoký výkon (zvýšení výkonu se projeví zejména při práci se souběžně běžícími aplikacemi), lepší multitasking, nové možnosti spolupráce (např. přenos videa přes IP) a delší provoz na baterie. Platforma mobilní technologie Intel Centrino Duo přitom sestává z procesoru Intel Core Duo se dvěma jádry (Premio 4080N obsahuje verzi T2300) a mobilní čipové sady řady Intel 945 Express. Platforma rovněž zahrnuje síťové rozhraní Intel PRO/Wireless 3945ABG, což je nová generace bezdrátového síťového rozhraní Intel, které výrazným způsobem zvyšuje celkový mobilní výkon systému. Nové rozhraní navyšuje výkon standardních Wi-Fi sítí a podporuje funkce zlepšující přehled aplikací, jejich komunikaci a rychlost odezvy.

Notebook Premio 4080N nabízí ve standardní výbavě 512 MB RAM DDR2, rychlý pevný disk s kapacitou 60 GB, 14,1“ WXGA (1440x900 bodů) displej s ostrým a jasným obrazem, DVD±RW DL optickou mechaniku a zmíněné Wi-Fi rozhraní. Komunikace s okolím je možná i pomocí vestavěného modemu, síťové karty 10/100/1000 nebo technologie Bluetooth. Z portů, rozhraní a příslušenství je třeba jmenovat: vestavěnou kameru a mikrofon, 4x USB 2.0, SPDIF optický výstup, vstupy pro externí mikrofon a sluchátka, FireWire (IEEE 1394), S-Video TV výstup, slot pro paměťové karty MMC/SD/MSPro, port replikátor konektor, PC Card typu II a PCMCIA slot.

Součástí dodávky je systém obnovy instalace systému Spasitel, umožňující rychlé a snadné obnovení systému (užitečný v případě potřeby úplné přeinstalace notebooku), software pro přehrávání a vypalování CD a DVD, antivirový program AVG 7.0, software na automatické přepínání síťových profilů Premio Network Nomad a samozřejmě operační systém MS Windows XP Media Center Edition 2005.

Cena této konfigurace je 31 990 Kč bez DPH. Na notebook je poskytována dvouletá záruka, kterou lze za poplatek rozšířit na tři roky.

Tak jako u všech notebooků Premio je možné si i u modelu 4080N nakonfigurovat sestavu podle přání. Do 5 dnů je notebook vyroben a doručen k zákazníkovi.

Další informace o noteboocích Premio najdete na: www.premionb.cz.

_1


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy