Premio 5080N s mobilní platformou Intel Centrino Duo

Ostrava, 18. 8. 2006 – Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh nový notebook Premio 5080N, který vychází z nejnovější mobilní technologie Intel Centrino Duo. Nové technologie napomáhají notebooku k vyššímu výkonu při nižší spotřebě elektrické energie, než tomu bylo dříve.

ATComputers uvedla na trh nový výkonný notebook s nízkouspotřebou 

 
Premio 5080N je dobře vybavený a výkonný notebook,určený zejména pro uživatele, kteří si chtějí vzít hudbu, filmy a hry s sebouna dovolenou nebo pro často cestující manažery a obchodníky. Jeho hmotnostnepřesahuje 3 kg.

 
Notebookje postaven na prvotřídním šasi Asus S96J schváleným společností Intel. Použitánová mobilní technologie Intel Centrino Duo dělá z tohoto notebookupřenosné zábavní zařízení typu vše v jednom. Nabízí zdokonalenou 3Dgrafiku (Intel 945GM), která je dvakrát rychlejší než u předchozíchgenerací, vysoký výkon (zvýšení výkonu se projeví zejména při práci se souběžněběžícími aplikacemi), lepší multitasking, nové možnosti spolupráce (např.přenos videa přes IP) a delší provoz na baterie (kolem 4 hodin). Platformamobilní technologie Intel Centrino Duo přitom sestává z procesoru IntelCore Duo se dvěma jádry a mobilní čipové sady řady Intel 945 GM. Platforma rovněžzahrnuje síťové rozhraní Intel PRO/Wireless 3945ABG, což je nová generacebezdrátového síťového rozhraní Intel, které výrazným způsobem zvyšuje celkovýmobilní výkon systému. Nové rozhraní navyšuje výkon standardních Wi-Fi sítía podporuje funkce zlepšující přehled aplikací, jejich komunikaci arychlost odezvy.

NotebookPremio 5080N nabízí ve standardní výbavě procesor Intel Core Duo T2300 (2 MBCache, 1,66 GHz, 667 MHz FSB), 512 MB RAM DDR2, rychlý pevný disks kapacitou 60 GB, 15,4“ širokoúhlý (16:10) displej s rozlišením1280x800 bodů, DVD±RW Super Multi optickou mechaniku a zmíněné Wi-Firozhraní. Komunikace s okolím je možná i pomocí vestavěného modemu nebosíťové karty 10/100/1000. Z portů, rozhraní a příslušenství je třebajmenovat: 2x mikrofon, 4x USB 2.0, S-Video TV výstup, 2 vstupy pro externímikrofon a sluchátka, FireWire (IEEE 1394), slot pro paměťové kartyMMC/SD/MS/MSPro, Express Card slot.

Doprovodný obrázekSoučástídodávky je systém obnovy instalace systému Spasitel, umožňující rychlé a snadnéobnovení systému (užitečný v případě potřeby úplné přeinstalacenotebooku), software pro přehrávání a vypalování CD a DVD, antivirovýprogram AVG 7.0, software na automatické přepínání síťových profilů PremioNetwork Nomad a samozřejmě operační systém MS Windows XP Media Center Edition2005 v české verzi.

 

Proslovenský trh se notebook dodává standardně se slovenskou klávesnicí. Na přáníje možno připravit i další jazykové varianty klávesnic.

 
Cena této konfigurace je 25 030 Kč bez DPH. Na notebook je poskytována dvouletá záruka,kterou lze za poplatek rozšířit na tři roky.

 
Tak jako u všech notebooků Premio je možné sii u modelu 5080N nakonfigurovat sestavu podle přání. Do 5 dnů je notebookvyroben a doručen k zákazníkovi.

 
Od září navíc bude možno konfigurovatnotebook i s novou řadou procesoů Intel Core Duo 2. Nová řadaprocesorů je postavena na revoluční mikroarchitektuře Intel Core navržené tak,aby zajistila vysoký a zároveň energeticky šetrný výkon. Nové mobilní procesoryIntel Core 2 Duo v rámci mobilní platformy Intel Core Duo přinášív průměru 20% nárůst výkonu při udržení stejné spotřeby energie. Díkyvýkonu dvou jader, neboli výpočetních jednotek, dokáží tyto procesory rychlejidokončit celou řadu úkolů. Lépe rovněž zvládají souběžný provoz několikaaplikací, například psaní e-mailů během stahování hudby nebo videa a průběžnéantivirové kontroly. Nové dvoujádrové procesory lépe realizují činnosti jako jesledování videa ve vysokém rozlišení, ochrana PC a zdrojů během e-commerce transakcí. V neposlední řadě umožňujívýrobu elegantnějších a lehčích notebooků s delším provozem na baterie.

 
Mobilní procesory Intel Core2 Duo zahrnují, oproti předchozí verzi procesoru, celou řadu pokročilýchinovací, mimo jiné:

  • Intel Dynamic Power Coordination – koordinace technologií Enhanced Intel SpeedStep a přechodu do klidových režimů (C-states) pro jednotlivá jádra zvlášť zajišťuje vyšší úspory energie.
  • Intel Dynamic Bus Parking – dovoluje při běhu procesoru na nižší frekvenci vypnout čipovou sadu, šetřit energii a prodloužit provoz na baterie.
  • Enhanced Intel Deeper Sleep with Dynamic Cache Sizing – šetří energii odesláním dat do vyrovnávací paměti a snížením napájení CPU.

 

Další informace o noteboocích Premio najdete na: www.premionb.cz.

 

O společnosti AT Computers

AT Computers je jednou z největšíchvelkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky aSlovenska s ročním obratem přes 5,5 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcemosobních počítačů a notebooků. Více informací najdete na: www.atcomp.cz.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy