Právě se nacházíte:

Prestigio Nobile 1560

Pouhý jeden týden po uvedení zbrusu nové mobilní platformy Intel Centrino (kódové označení Sonoma) představuje společnost Prestigio International, jeden z nejdynamičtějších mezinárodních výrobců zobrazovací a mobilní techniky, druhý notebook využívající nejvyspělejší mobilní technologie společnosti Intel.

Počítač Prestigio Nobile 1560 představuje druhý model po notebooku Nobile 1510, jenž byl poprvé představen při uvedení technologie Sonoma 19. ledna tohoto roku. Prestigio Nobile 1560 se vyznačuje vysokým výkonem a bohatou výbavou při zachování mobility, která je pro přenosné počítače tak důležitá. Samozřejmostí je jedinečný design, nabízející osvědčenou ergonomii, která kombinuje luxusní stříbrný povrch spolu s neotřelými liniemi.

Nobile 1560 je šitý na míru domácím i profesionálním uživatelům, kteří chtějí využívat ty nejnovější mobilní technologie na trhu. Tento notebook nalezne své využití na mnoha místech – při sdílení kancelářských dat, tvorbě obsahu webových stránek, správě obrazových dat, bezdrátové výměně informací, sledování filmů na DVD, při poslechu hudebních CD, úpravě digitálních fotografií, domácím účetnictví a při spoustě dalších činností.

Doprovodný obrázek

Základním stavebním kamenem notebooku Nobile 1560 je základní deska Intel využívající nejnovější technologie Intel Centrino, novou čipovou sadu pro mobilní počítače – Intel 915GM Express (kódové označení Alviso) – a komponenty bezdrátových sítí Intel PRO/Wireless 2915ABG. Počítač je osazen procesorem Intel Dothan s 533 MHz FSB.

Za svůj vysoký výkon vděčí notebook pamětem DDRII 533 MHz a grafické kartě Intel GMA (Graphics Media Accelerator), která nabízí ve spojení s 15“ obrazovkou (o rozlišení 1024×768) vynikající zobrazovací schopnosti pro sledování filmů nebo pro práci s grafikou. Nové grafické jádro Intel GMA900 nabízí v porovnání s čipovou sadou Intel 855 GME až dvojnásobný grafický výkon.

Součástí mobilní technologie Intel Centrino je také podpora grafického rozhraní PCI Express umožňující dosáhnout výkonným systémům se samostatnou grafickou kartou až čtyřnásobného výkonu. Výpočetní i grafický výkon jsou postačující i pro hraní těch nejnáročnějších počítačových her. Technologie Intel High Definition Audio přináší uživatelům výjimečný zážitek při poslechu hudby, hraní her nebo při sledování videa.

Notebook Prestigio Nobile 1560 lze vybavit pevným diskem o kapacitě až 120 GB a s podporou rozhraní Serial ATA umožňující rychlejší datové přenosy a vyšší výkony, než jaké umožňovalo starší rozhraní ATA.

Doprovodný obrázek

Tento notebook je připraven i na komunikaci se zbytkem světa. Nabízí nejenom tradiční možnosti připojení počítače do sítě prostřednictvím modemu nebo síťové karty (10/100 Base-T LAN), ale také bezdrátové připojení pomocí technologie Wi-Fi. Integrovaná technologie Wi-Fi umožňuje uživatelům připojení do všech existujících bezdrátových sítí – A, B i G.

Notebook Prestigio Nobile 1560 se stal druhým modelem nově vytvořené produktové řady vycházející z platformy Intel Centrino (kódové označení Sonoma). Tento nový model přijde v regionu EMEA do prodeje začátkem února. Ke konci prvního čtvrtletí roku 2005 očekává společnost Prestigio rozšíření nabídky o další notebooky využívající výhod nejnovějších mobilních technologií.

Technická specifikace notebooku Prestigio Nobile 1560:

Obrazovka: 15”, XGA 1024×768
Procesor: Intel Dothan 1,6 – 2,13 GHz či vyšší, FSB 533/400MHz, L2 Cache – 2 MB
Čipová sada: Intel 915GM+ICH6 (kódové označení Alviso)
Paměť: 2×DDR-2 DIMM 400/533 MHz FSB, maximální velikost paměti 2 GB
Grafický karta: UMA System, sdílená paměť 32/64MB, Intel Dynamic Video Memory Technology
Zvuková karta: AC-97 Audio, Direct Sound Compatible, Sound Blaster-Pro Compatible
Komunikace: vestavěná síťová karta 10/100 BaseT LAN, vestavěný modem 56Kbps V.92 MDC, vestavěná anténa pro Mini-PCI bezdrátový adaptér (Intel 2915), podpora specifikací 802.11b / 802.11b+g/ 802.11a+b+g WLAN
Čtecí zařízení: kombinovaná mechanika 24×10×8×24 či vyšší (volitelně DVD-RW)
Rozhraní: port 1394, port pro připojení čtečky karet (MS, MMC & SD), slot Cardbus type-II, port FIR pro připojení dálkového ovládání, zásuvka pro modem (RJ-11), 3×port USB 2.0, zásuvka pro 10/100 BaseT LAN (RJ-45), výstup na televizi (S-Video), zvukový výstup (SPDIF), podpora technologie SATA-I HDD 22, výstup VGA pro připojení druhé obrazovky (CRT, TFT nebo projektor), slot pro kartu One Express
Baterie a jejich výdrž: 8-článková Li-Ion baterie, výdrž 5,4 hodiny s využitím ACP
Váha: 2,8 kg

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy