První širokoúhlý notebook značky Lenovo s dvoujádrovým procesorem

Společnost Lenovo dnes představila první notebook značky Lenovo vybavený dvoujádrovým procesorem a širokoúhlým displejem, který je určen zejména pro klienty z řad malých firem a drobných podnikatelů disponujících pouze omezeným IT rozpočtem. Notebook Lenovo 3000 N100 výrazně zjednodušuje práci a údržbu, neboť díky integrované sadě nástrojů automaticky zvládá rutinní úkoly spojené se zabezpečením a údržbou.

Společnost Lenovo dnes představila první notebook značky Lenovo vybavený dvoujádrovým procesorem a širokoúhlým displejem, který je určen zejména pro klienty z řad malých firem a drobných podnikatelů disponujících pouze omezeným IT rozpočtem.

Notebook Lenovo 3000 N100 výrazně zjednodušuje práci a údržbu, neboť díky integrované sadě nástrojů automaticky zvládá rutinní úkoly spojené se zabezpečením a údržbou. Díky sadě nástrojů Lenovo Care se uživatelé obejdou i bez specializované IT podpory.

K novým funkcím zejména patří:

- speciální klávesa pro diagnostiku vzniklého problému a případného obnovení systému při katastrofickém zhroucení softwaru způsobeném viry a dalšími případy kybernetické kriminality,
- možnost automatických aktualizací, které se stahují v časovém rozvrhu konfigurovaném uživatelem, čímž nezatěžují výkon v nevhodnou dobu ,
- snadné propojení domácí sítě (pomocí kabelů i bezdrátově), stejně jako připojení zábavních zařízení.

Nový notebook Lenovo 3000 N100 váží pouhých 2,5kg a dodává se ve verzích s 14.1 a 15.4palcovým displejem. Širokoúhlý displej nabízí při prohlížení grafů nebo sledování DVD v optimalizovaném formátu až 25 procent místa navíc.

„Notebook Lenovo 3000 N100 jsme navrhovali zejména se zřetelem na menší klienty, kteří potřebují výkonný a přitom snadno použitelný notebook,“ prohlásil viceprezident oddělení pro notebooky společnosti Lenovo Peter Hortensius. „Lenovo 3000 N100 je excelentní širokoúhlý notebook s řadou velmi užitečných nástrojů.“

Model N100 je vybaven technologiemi Intel Core Duo nebo Intel Core Solo, které bezproblémově zvládají provoz hned několika náročných aplikací najednou, přičemž zároveň dokáží zajistit například prohledávání počítače či vyhledávat viry. N100 nabízí širokou konektivitu, včetně integrované 802.11 a/b/g bezdrátové LAN a standardu 10/10 Ethernet na všech modelech. Vybrané modely jsou vybaveny též podporou standardu Bluetooth.

Notebook se může pochlubit také řadou multimediálních řešení, jako jsou vpředu umístěné stereo reproduktory, integrovaný mikrofon pro přehrávání a nahrávání audio souborů a dále integrovaná DVD mechanika s vypalovačkou. N100 je určen pro stále rostoucí segment uživatelů z řad podnikatelů, kteří svůj počítač používají pro práci i osobní účely.

Notebook Lenovo 3000 N100 je vybaven čtečkou paměťových karet (podporuje více formátů), která umožňuje snadné stahování digitálních snímků z široké škály paměťových karet. Dále se uživatelům nabízí čtyři USB porty, porty 1394 a S-Video. Z volitelné výbavy usnadní osobní i firemní komunikaci integrovaná webová kamera, integrovaná čtečka otisků prstů poté zajistí lepší ochranu dat a bezpečný přístup do systémů.

Dostupnost a cena

Notebook Lenovo 3000 N100 bude uveden na trh 28. března 2006.
V České republice se bude prodávat již od 20. dubna, cena pro český trh bude stanovena v první polovině dubna.
Produkty řady Lenovo 3000 se v České republice budou prodávat prostřednictvím obchodních partnerů společnosti Lenovo.

_1

_2

_3

_4

_5


Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy