Unikátní PC se čtyřjádrovým procesorem Intel láme rekordy

Společnost Intel uvádí čtyřjádrový procesor Intel® CoreTM 2 Quad Q6600 s kmitočtem 2,40 GHz určený pro použití v běžných stolních počítačích. Herní nadšenci však mají k dispozici již od konce minulého roku čtyřjádrový procesor Intel® CoreTM 2 Extreme QX6700 s frekvencí 2,66 GHz. Právě tímto procesorem společnost Intel ještě zesílila výkon dosud pravděpodobně nejvýkonnějšího osobního počítače v České republice představeného na veletrhu Invex – Digitex 2006. V nitru tohoto „superPC“ tak nyní tepe zbrusu nový čtyřjádrový procesor Intel Core 2 Extreme QX6700, nová čipová sada NVIDIA nForce 680i a zcela nová grafická karta NVIDIA GeForce 8800GTX od společnosti NVIDIA.

 „Všechny počítače, které sestavujeme, ladíme na ten nejvyšší možný výkon. Toto PC je ale výjimečné a to vlastně už podruhé. Původně ho mohli vidět návštěvníci Invexu s dvoujádrovým procesorem Core 2 Extreme. V listopadu však Intel uvedl na trh první čtyřjádrové procesory. Ty pro nás znamenaly novou výzvu, která nemohla zůstat bez povšimnutí. Navíc zcela revoluční grafická karta GeForce 8800GTX ve spojení s nejnovějším čipsetem NVIDIA nForce 680i poskytují další prostor pro sestavení ještě výkonnějšího stroje – získali jsme obrovský potenciál jak v hrubém výpočetním výkonu, tak i v oblasti renderování složité grafiky a toto všechno nám umožnila spojit právě čipová sada nForce 680i. Díky všem těmto zcela jedinečným součástím jsme mohli posunout hranice výkonu a výsledky benchmarků jsou přesvědčivým důkazem, že se nám to povedlo,“ hodnotí osobní superpočítač jeden z jeho hlavních tvůrců Martin Kuchař.

Doprovodný obrázek

„Budoucí využití tohoto opravdu unikátního PC zatím není přesně určené, ale určitě si ho nechceme nechat pod zámkem. První čtyřjádrový procesor Core 2 Extreme je určen především pro počítačové nadšence a hráče her. Proto bychom toto super PC chtěli zpřístupnit právě jim,“ odkryl plány Pavel Svoboda, PR manažer společnosti Intel.

V nitru superPC

Co všechno v sobě tento počítač skrývá? Jsou to ty nejvýkonnější dnes dostupné součástky pro osobní počítače, vše pečlivě vyladěné k výkonnostní dokonalosti -  především čtyřjádrový procesor Intel Core 2 Extreme QX6700 o frekvenci 3,2 GHz (přetaktován z původních 2.66 GHz), čipová sada NVIDIA nForce 680i, grafická karta GeForce 8800GTX, paměť Corsair Dominator XMS2 1146MHz 2x1GB a pevný disk Western Digital 400 GB. Optimální teplotu celého počítače pak zajišťuje unikátní systém vodního chlazení.

Doprovodný obrázek

V testu grafiky 3D Mark 06 nasbíral počítač neskutečných 13 583 bodů, v testu procesoru SiSoft Sandra 2007 multimedia benchmark získal neuvěřitelných 351 913 bodů.

Nový čtyřjádrový procesor Intel Core 2 Extreme QX6700 je až o 80 procent rychlejší než dvoujádrový procesor Intel® CoreTM 2 Extreme X6800, který obsahovalo toto superPC během veletrhu Invex-Digitex 2006. Bez přehánění se jedná o světově nejlepší procesor s bezkonkurenčním výkonem pro stolní počítače a multimediální aplikace. Je ideální pro současné hry a u optimalizovaných her, které se mají objevit v blízké budoucnosti, zajistí naprosto neuvěřitelné možnosti.

Další zajímavostí je použitá grafická karta GeForce 8800GTX od společnosti NVIDIA. Tato karta jako první na trhu podporuje nové grafické rozhraní DX10 od společnosti Microsoft. To je v mnoha oblastech naprosto revoluční a dokáže nabídnout neuvěřitelné zážitky při hraní počítačových her, rovnající se takřka realitě. NVIDIA GeForce 8800GTX je také v současné době suverénně nejvýkonnější grafická karta na trhu, několikanásobně převyšující veškerou konkurenci. Zajímavostí této sestavy je také použitá čipová sada NVIDIA nForce 680i, která podporuje technologii SLI a umožní tak zapojit v případě potřeby druhou kartu GeForce 8800GTX a zdvojnásobit tak výkon celého systému. NVIDIA nForce 680i je také nejnovější čipovou sadou určenou pro výkonné procesory Intel Core 2.

"Společnost NVIDIA je potěšena možností spolupráce na tomto zajímavém projektu a váží si blízké spolupráce se společností Intel. Kombinace karet NVIDIA GeForce 8800GTX a NFORCE 680i MCP spolu s procesory Intel Core 2 představuje základ nejdokonalejšího a nejsilnějšího osobního počítače na trhu,” říká Alain Tiquet, Group Director Marketing EMEA & India, NVIDIA Ltd.

 

Doprovodný obrázek

 

Doprovodný obrázek


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy