VAIO A-série: kombinace výkonu a elegance

Notebook vybaven nejnovějšími technologiemi a to včetně procesoru Intel Pentium M 735/745, 17“ širokoúhlým displejem, inteligentním automatickým nastavováním ostrosti obrazu a nápaditým designem.

Brusel, 13. května 2004 – dnes jste měli možnost vidět poprvé odhalenou novou prémiovou řadu notebooků VAIO, která byla navržena tak, aby uživatelům poskytovala více než jednoduchou a snadnou přenosnost a pohodlí. VAIO série A zahrnuje jak základní, tak profesionální model. Oba z těchto modelů mají velmi citlivě navržený design, který podtrhuje stylovost notebooků série A.

Doprovodný obrázek

Jun Koyama, obchodní a marketingový ředitel Sony Information Technology Europe toto uvedení komentoval slovy:“ U Sony se již stává neměnou pravidelností, že se staráme u svých notebooků o více než jen o „plechy a šroubky“. Každý nový model je naše osobní výzva, na což jsme velice pyšní. S A-sérií jsme vytvořili řadu notebooků, která splňuje stále technologicky náročnější  očekávání dnešních uživatelů. Tyto notebooky nabízejí sofistikovanou technickou hodnotu, která odráží velmi vysokou designovou propracovanost.“

Pozornost na detail je evidentní každým pohledem a svědčí o kvalitě notebooků ze všech úhlů pohledu. Za skvělým designem notebooků se skrývá i jeho dokonalá praktičnost. Magnéziové tělo je strategicky využito i na bocích notebooků a přináší tak dobrou odolnost aniž by se zvyšovala váha přístroje.

Estetické prvky jsou vystavěny na solidních základech. Všechny modely jsou vybaveny procesorem Intel Pentium M a jak základní, tak profesionální model, jsou postaveny na chipové sadě Intel Pentium M 735/745, jenž poskytuje perfektní mobilní výkon. Co více? Každý notebook série A je certifikovaný označením Centrino. To znamená nejnovější technologie optimalizované pro mobilní použití, snížení energetické spotřeby a prodlouženou výdrž baterií. Uživatelé se také mohou spolehnout na skutečnost, že bezdrátové technologie, kterými je notebook vybaven byly odzkoušeny na všech bezdrátových standardech dostupných ve světě. Všechny notebooky série A podporují nový, vysokorychlostní bezdrátový standard 802.11g, který operuje na pětkrát rychlejším protokolu než jeho předchůdce 802.11 b, přičemž je zpětně kompatibilní.

Model VGN-A197VP se vyznačuje širokoúhlou obrazovkou, jenž má brilantní rozlišení WUXGA při 17“ diagonální šířce. Tento vyjímečný displej nabízí skvělou ostrost a vysoký  kontrast, nejlépe použitelný především při sledování filmů na DVD a hraní PC her, stejně tak dobře jako například při práci s širokou plochou operačního systému Windows. Rozměrnější pracovní plocha ve srovnání s klasickou zajišťuje uživatelům více prostoru a méně rolování na ploše.  Špičkový grafický procesor ATI MOBILITY RADEON ještě podtrhuje nabízenou kvalitní obrazovou stránku notebooku, vyzdvihující 3D výkon do nových výšek.

Model A197VP je vybaven duální DVD±R/RW mechanikou, nabízející uživatelům maximální kompatibilitu s běžnými DVD stolními přehrávači, což umožňuje kdekoli přehrávat pořízené záznamy. Software Click to DVD, vyvinutý společností Sony, skvěle podporuje uživatelské pohodlí při vypalování na tomto notebooku.

 A série notebooků VAIO nabízí svým uživatelům skutečně to, co lze od očekávat od prémiových modelů. Design přístroje nabízí méně obvyklé, ale velmi užitečné prvky. Funkce Funkce Plug and Display umožňuje okamžitě využívat super rozlišení notebooku na příslušné úrovni v případě, že máte připojenu určitou video periferii (projektor, externí monitor apod.). Rafinované a pohodlné užívání je dále podpořeno např. Auto Luminance Sensorem, který optimalizuje nastavení obrazu vzhledem k vnějšímu osvětlení a samostatně nastavuje ostrost obrazu tak, aby zaručovala komfortní náhled a úsporu energie.

Závěrem bychom rádi také připomněli, že notebook A197VP je vybaven také bezdrátovou technologií Bluetooth, která nabízí pohodlné připojení notebooku k mobilním zařízením typu PDA, mobilní telefon ale také např. k bezdrátové Bluetooth myši.

Oba modely jsou vybaveny širokou škálou uživatelského softwaru navrženého tak, aby plně vyhovoval výkonnosti počítače. Softwarový balík přichází ve třech částech. Microsoft Works 7.0 vám umožňuje plnění každodenních povinností, Sony VAIO aplikační software pro sofistikovanou správu audio a obrazových souborů a konečně Adobe Companion Pack pro VAIO nabízející zcela jinou přidanou hodnotu práce se soubory.

Adobe Companion Pack je unikátním produktem pro Sony VAIO a obsahuje speciální verzi Adobe Premiere Standard, vybavující uživatele výkonnými, ale přesto uživatelsky jednoduchými prvky pro editaci. Vysoce oceňovaný software Adobe Photoshop Elements 2,0 určený k editaci fotografií a obrázků zahrnuje Premiere Standard a Photoshop Album Starter Edition. Tento soubor programů nabízí komplexní a jednoduchou práci s obrázkem či fotografií. Companion Pack také umožňuje jednoduchou přípravu pro sdílení, spolu s širokou škálou předinstalovaných šablon. Program Adobe Acrobat Elements zahrnutý v nejnovější verzi softwaru od Adobe umožňuje konvertovat soubory vytvořené v aplikacích Microsoft a to včetně Microsoft Word, Excel a Powerpoint do PDF souborů pro přehrávání v Acrobat Readeru a příp. jejich následnou elektronickou distribuci.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy