Zisk společnosti Fujitsu Siemens Computers předčil očekávání

PRAHA, 14. 5. 2004 – Fujitsu Siemens Computers, vedoucí evropská společnost na trhu informačních technologií, tento týden oznámila své globální neauditované hospodářské výsledky. Zisk před zdaněním dosáhl za uplynulý fiskální rok, trvající od dubna 2003 do března 2004, 62 milionů euro. To znamená téměř osminásobný nárůst oproti předchozímu fiskálnímu roku, kdy zisk před zdaněním činil osm milionů euro. Dosažený výsledek o pět milionů euro překonal odhad publikovaný letos v březnu, těsně před koncem fiskálního roku.

Společnost zaznamenala ve fiskálním roce nárůst počtu prodaných počítačů o více než 20 %. Tržby v období dosáhly výše 5288 milionů euro. V důsledku soustavného posilování eura se tato hodnota pohybuje na úrovni předcházejícího fiskálního roku, kdy činila 5337 milionů euro. Přes velký konkurenční tlak na trhu IT byla zachována hrubá marže na úrovni 15,1 %, tedy stejná jako v předcházejícím období.

 

„Hospodářské výsledky dosažené v uplynulém fiskálním roce jsou potěšující. Nejen že se nám podařilo výrazně zvýšit rentabilitu, ale dále jsme prohloubili strategické zaměření společnosti, které plně odpovídá požadavkům našich zákazníků i celého trhu,“ řekl Adrian v. Hammerstein, generální ředitel společnosti Fujitsu Siemens Computers.

 

V tomto fiskálním roce má společnost Fujitsu Siemens Computers v úmyslu dosáhnout pětiprocentního růstu tržeb (při současných devizových kursech) a znovu překonat růst trhu o nejméně 5 %. Klíčové oblasti růstu v tomto roce zahrnují mobilní produkty, servery a technickou podporu.

 

Všechny zde uvedené údaje za fiskální rok 2003/2004 jsou neauditované.

 

 

O společnosti Fujitsu Siemens Computers

Fujitsu Siemens Computers je přední evropskou počítačovou společností, která nabízí jedno z nejúplnějších portfólií produktů a služeb v oblasti výpočetní techniky. Její špičkové technologie a inovativní počítačové produkty uspokojují potřeby podniků i jednotlivců na celém světě. Společnost, která je společným podnikem Fujitsu Limited a Siemens AG, má rozsáhlé výrobní kapacity v Německu, zaměstnává více než 7000 lidí a působí v 25 zemích Evropy, Středního východu a Afriky. Fujitsu Siemens Computers má bezkonkurenční znalosti a zkušenosti s nasazením výpočetních systémů v podnikové sféře, včetně dodávek prvotřídních serverů na bázi platforem Intel a UNIX, mainframů či zařízení pro ukládání dat. Patří rovněž mezi přední dodavatele profesionálních PC, notebooků a pracovních stanic firemní klientele a je největším evropským výrobcem počítačů pro domácí uživatele a malé kanceláře. Intenzivně se rovněž věnuje uspokojování rostoucí poptávky po moderních řešeních podporujících mobilitu uživatelů s okamžitým přístupem k internetovým aplikacím a službám odkudkoli na světě. Další informace lze získat na internetové adrese www.fujitsu-siemens.cz, fotografie produktů jsou k dispozici na adrese www.fsc-mediaserver.com/fsc-photoserver/

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy