Acer posiluje vztah s maranellským týmem a stává se sponzorem Scuderia Ferrari

Společnost Acer, čtvrtý největší dodavatel značkových počítačů na trhu informačních technologií, oznámila uzavření dohody, podle níž posílí spolupráci s maranellským týmem a stává se sponzorem Scuderia Ferrari.

PRAHA, 3. února 2006. Společnost Acer, čtvrtý největší dodavatel značkových počítačů na trhu informačních technologií, oznámila uzavření dohody, podle níž posílí spolupráci s maranellským týmem a stává se sponzorem Scuderia Ferrari.

Společnost Acer vynakládá čas a prostředky na podporu světového sportu, což je oblast, v níž je úsilí o dosažení dokonalosti založeno na týmové práci, bezvýhradném nasazení, pružnosti a odhodlání, a kde je však současně kladen důraz na individualitu.

“Strategie a záměry jisti, že tím přispějeme k dalšímu zviditelnění značky a současně k posílení vedoucího postavení společnosti Acer.”

Začátek spolupráce mezi společnostmi Acer a Scuderia Ferrari spadá do února 2003, kdy se společnost Acer na základě podepsané smlouvy stala “Oficiálním dodavatelem”. Maranellský tým a společnost Acer sdílejí společnou vášeň pro nové výzvy a snahu o dosažení naprosté dokonalosti ve svých odvětvích.

“Inovace a špičková technika,” potvrzuje Jean Todt, ředitel Scuderia Ferrari, “jsou odjakživa charakteristické pro svět formule 1 i pro informační technologie. Z toho důvodu jsme potěšeni, že se společnost Acer jako jeden z našich nejvýznamnějších sponzorů rozhodla dále rozvíjet osvědčenou a úspěšnou spolupráci.“

Společnost Acer byla založena v roce 1976 na Tchaj-wanu se záměrem vyrábět vysoce kvalitní a technicky progresivní výrobky z oboru informačních technologií. V průběhu doby učinila několik zásadních rozhodnutí, která zanechala stopu v historii informačních technologií. Patří k nim např. převzetí divize notebooků od společnosti Texas Instruments, oddělení výrobních činností v zájmu lepšího využití veškerých zdrojů pro prodej a marketing a dále trvalý důraz na výzkum a vývoj řešení, která by umožnila okamžité a snadné používání technických zařízení.

Acer rovněž hraje významnou úlohu v oblasti výzkumu, řešení a inovací, které jsou v souladu s jejím dlouhodobým cílem, tzn. odstranění bariér mezi lidmi a technikou.

Historie formule 1 je úzce spjata s historií společnosti Ferrari. "Testa Rossa" je skutečně jediné jednomístné auto, které až doposud nechybělo na žádném mistrovství světa: Dlouhá a úctyhodná kariéra je lemována úspěchy a výkony, které přispěly ke vzniku legendy.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy