Acer představuje řadu TravelMate™ 4050: Komplexní pracovní nástroj s mobilní technologií In

Nová řada Acer TravelMate 4050, která se vyznačuje měkkými a elegantními křivkami nového provedení “folio”, nabízí vysoký výkon, flexibilní pevnou a bezdrátovou připojitelnost a delší výdrž baterie. Notebooky řady TravelMate 4050 s hmotností necelých 3 kg mají více než dostatečný výkon pro práci se stále náročnějšími aplikacemi používanými v dnešním mobilním světě, který je plný změn. N

 

Společnost Acer, největší dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe*, představila novou řadu TravelMate™ 4050, založenou na mobilní technologii Intel® Centrino™. Tato řada je určena pro soukromé podnikatele, kteří jsou často na cestách, a uživatele z malých, středně velkých a velkých společností, kteří potřebují lehký notebook s komplexním vybavením.

Nová řada Acer TravelMate 4050, která se vyznačuje měkkými a elegantními křivkami nového provedení “folio”, nabízí vysoký výkon, flexibilní pevnou a bezdrátovou připojitelnost a delší výdrž baterie. Notebooky řady TravelMate 4050 s hmotností necelých 3 kg mají více než dostatečný výkon pro práci se stále náročnějšími aplikacemi používanými v dnešním mobilním světě, který je plný změn. N

otebooky řady TravelMate 4050 jsou vybaveny procesory nové generace Intel® Pentium® M s frekvencí 1,50 GHz, 2 MB L2 cache, 400 MHz systémovou sběrnicí, dále čipsetem Intel® 855GME a baterií se skutečně výjimečnou výdrži (cca. 5 hodin), kterou umožňuje dosáhnout použitá technologie Intel® Centrino™ Mobile.

Standardní operační paměť 256/512 MB DDR333 rozšiřitelná až na 2 GB, pevný disk s minimální kapacitou 40 GB a integrovaná mechanika DVD+/-RW dokazují, že s notebooky řady TravelMate 4050 máte vše na dosah, kdykoli a kdekoli.

Řada notebooků TravelMate 4050 je dodávána s aktivním TFT 15” XGA (1024x768) LCD displejem, grafikou s integrovaným čipsetem 3D AGP Intel® 855GME s technologií Intel® Extreme Graphics 2 a 64 MB sdílenou pamětí.

Notebooky TravelMate 4050 jsou vybaveny funkcí DualView™, která umožňuje současně používat externí CRT monitor, portem S-Video/TV-out(NTSC/PAL) a hardwarovou podporou MPEG-2/DVD. Audiosystém kompatibilní s MS Sound™ je doplněn integrovanými reproduktory.

Nové počítače nabízejí veškeré možnosti pro připojení: umožňují přístup na internet i k elektronické poště prostřednictvím integrovaného faxmodemu V.92 ITU 56Kbps či integrované karty 10/100 Ethernet a poskytují rovněž bezdrátové připojení IEEE 802.11b/g, které je podporováno čipsetem Intel® PRO/Wireless 2200BG.

Modely Acer TravelMate 4050 jsou vybaveny veškerými vstupními a výstupními porty, včetně infračerveného (FIR) portu a tří USB 2.0 portů, jakož i konektorem VGA pro připojení externího monitoru, portem S-Video (NTSC/PAL) a slotem PC Card typ II. Pro snadné připojení multimediálních periferních zařízení a rychlý přenos dat je určen port Firewire IEEE 1394.

Výjimečný design a výkon spolu s progresivní konfigurací a nízkou hmotností (cca. 2,9 kg) dokazují, že TravelMate 4050 představuje ideální řešení pro soukromé podnikatele i uživatele z malých, středně velkých a velkých společností, kteří potřebují plně vybavený nástroj na cesty a notebook pro práci s veškerými přednostmi, jež nabízí modularita, zabezpečení a komplexní připojitelnost. Notebooky, vhodné pro použití v kanceláři i na cestách, umožňují rychlý a efektivní přístup k internetu či firemní síti a zvládnou stejně dobře jakékoli pracovní úkoly.

Notebooky TravelMate 4050 jsou dodávány s předinstalovaným systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition v české verzi a diskem CD-ROM pro zotavení systému. Součástí dodávky je doplňkové software včetně sady utilit (Acer Notebook Manager a Acer Launch Manager) pro optimální nastavení systému, Adobe Acrobat® Reader™, Norton AntiVirus® pro trvalou protivirovou ochranu, CyberLink® PowerDVD® a NTI CD Maker™.

Na notebooky řady Acer TravelMate 4050 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku.

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patřící mezi deset největších světových dodavatelů značkových osobních počítačů vyvíjí a dodává snadno ovladatelná a spolehlivá řešení IT, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život. V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má 7 800 zaměstnanců a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. V roce 2003 činily tržby skupiny 4,9 miliard USD. Pro více informací prosím navštivte stránky
www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. Další značky a názvy výrobků jsou obchodní značky a registrované obchodní značky příslušných společností.

* zdroj: údaje IDC pro oblast EMEA za celý rok 2004

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy