Acer rozšiřuje nabídku 17“ širokoúhlých notebooků

Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: údaje společnosti Gartner za 4. čtvrtletí 2005), dnes představila dvě nové řady notebooků Aspire Aspire 9400 a Aspire 7100 se 17” LCD displeji, které splňují potřeby domácích i kancelářských uživatelů.

Vzhledem ke stále rostoucí poptávce po větších displejích u různých typů a konfigurací notebooků jsou čtyři nové řady Aspire s panoramatickými displeji nabízeny se 17“ barevnými TFT LCD displeji WXGA+ s rozlišením 1440 x 900 (zobrazení s poměrem stran 16 : 10) a technologií Acer CrystalBrite, která výrazně zvyšuje čitelnost, svítivost i jas obrazu a současně zlepšuje kontrast a sytost barev.

Nástroje pro usnadnění práce a dokonalou komunikaci
Všechny notebooky Acer jsou vybaveny užitečnými nástroji pro usnadnění práce, které umožňují uživatelům optimálně využít veškerá progresivní technická řešení. Technologie Acer Empowering rozšiřuje možnosti přenosného počítače a nabízí uživatelům snadné ovládání zabezpečení, výkonu, nastavení a komunikačních funkcí notebooku jediným stisknutím klávesy Empowering. Společnost Acer rovněž prohloubila „zážitek z displeje“ prostřednictvím softwarové utility Acer GridVista, která nabízí uživatelům notebooků Acer pohodlné a racionální využití displeje. GridVista umožňuje zobrazit aplikace v několika oknech uspořádaných vedle sebe a tím usnadňuje a zjednodušuje práci.

Domácí a profesionální uživatelé potřebují snadné přepínání mezi jednotlivými volbami připojení: Z toho důvodu jsou notebooky v nabídce 17" přenosných počítačů Acer vybaveny pružnými možnostmi připojení, které umožňují uživatelům přizpůsobit notebooky Acer jednotlivým situacím a požadavkům na připojení k WLAN (s řešením Acer InviLink 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED a podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp), kartou Ethernet k LAN a standardní připojení prostřednictvím vestavěného modemu 56K ITU V.92.

Acer Aspire 9400
Notebook Aspire 9400, který využívá platformu Centrino druhé generace s procesory Intel Pentium M, čipsetem Intel® 915PM Express a kartou WiFi Intel® 802.11b/g pro provoz ve dvou režimech, je určen pro uživatele, kteří požadují odolné a spolehlivé počítače s vysokým výkonem a užitnou hodnotou. Vyhrazený grafický čipset ještě dále zvyšuje výkon 17” displeje počítače Aspire 9400: Karta NVIDIA GeForce Go7300 s TurboCache je doplněna vyhrazenou videopamětí 64MB a 3D grafikou, a tedy klade minimální nároky na využití procesoru.

Notebooky řady Aspire 9400 nabízejí dostatečný prostor pro ukládání multimediálních souborů – pevný disk až s 120 GB a mechaniku DVD-Super Multi double-layer, přičemž systémová paměť dual-channel DDR ještě zvyšuje celkovou efektivitu systému.

Acer Aspire 7100
Notebook Aspire 7100 je určený pro uživatele, kteří kladou velký důraz na cenu. Je to základní 17” širokoúhlý multimediální počítač, vhodný jak pro domácí zábavu, tak pro náročné kancelářské aplikace. Počítače řady Aspire 7100 s procesory Celeron M, jsou vybaveny pamětí DDR2 s možností rozšíření až na 2 GB a pevným diskem s kapacitou 120 GB a otáčkami 5400 min.-1 a dále optickou mechanikou DVD SuperMulti pro vypalování vlastních multimediálních souborů.

Komplexní vybavení notebooku Aspire 7100 s připojovacími rozhraními WLAN (s řešením Acer InviLink 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED a podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp), kartou Ethernet 10/100 Mb/s a standardní integrovaným modemem je doplněno pěti porty USB 2.0.

Notebooky řad Aspire 9400 a Aspire 7100 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition, Professional, popř. Microsoft® Windows® Media Center Edition. Dále jsou vybaveny programy Adobe Reader, Norton AntiVirus a CyberLink PowerDVD nebo CyberLink Power Producer, Acer GridVista a Acer Arcade, což je sada multimediálních programů s technologií Acer CinemaVision™ a technologií Acer ClearVision™ pro optimalizaci videa.

Na všechny notebooky Acer je poskytována standardně jednoletá mail-in záruka (mezinárodní záruka ITW). Záruka může být prodloužena na tři roky službou AcerAdvantage NewEdition, která se vztahuje i na náhodné poškození notebooku.

Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2005 jsou odhadovány na 9,7 miliard USD. Další informace naleznete na internetové adrese
www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy