Acer TravelMate 8100 jako nejlepší koupě

Uznávaný server pcworld.com uvedl netebook Acer TravelMate 8100 jako nejlepší koupi. Ale určitě to nebylo z důvodu porovnání poměru cena/výkon, jelikož tato "hračička" stojí něco kolem sedmdesáti tisíc bez daně. A co to vlastně umí?

Uznávaný server pcworld.com uvedl netebook Acer TravelMate 8100 jako nejlepší koupi. Ale určitě to nebylo z důvodu porovnání poměru cena/výkon, jelikož tato "hračička" stojí něco kolem sedmdesáti tisíc bez daně. A co to vlastně umí? Notebook je osazen 2GHz procesorem Pentium M, který je založen na nejnovější čipové sadě Intel 915 a podporuje funkci SpeedStep(snižuje spotřebu procesoru tím, že dokáže automaticky nastavit potřebnou pracovní frekvenci procesoru, vzhledem ke zrovna prováděné činnosti), dále operační pamětí 1024MB DDR2, 100GB harddiskem a grafickou kartou ATI MOBILITY RADEON X700 128 MB, 8 rychlostní DVD páličkou, podporující dvouvrstvé DVDčka, širokoúhlý 15,4" displej. Ještě zmíním přítomnost infraportu, bluetooth a váhu 2,86 kg.

Výrobce uvádí výdrž baterie až 4 hodiny, ale tato hodnota udaná výrobcem bývá většinou extrém, takže odhaduji že skutečná výdrž se bude pohybovat něco kolem 3,5 hodiny při běžné práci. Shrnul jsem jen nejdůležitější parametry aby jste si dokázali představit jestli to je to, do čeho by jste "chtěli jít". Závěrem jen dodám, že se jedná opravdu o velice výkonnou mašinu, ale vzhledem k ceně určitě né volba pro každého..;)

Přední pohled

Pohled ze strany

Zadní pohled


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy