Americká armáda má nejchytřejšího čtyřnohého robota na světě

Tento čtyřnohý mazlíček nese výstižné označení "BigDog". Byl vyvinut společností Boston Dynamics, která se zabývá právě robotikou a je určen pro Americkou armádu. Právem nese přívlastek "nejpokročilejší čtyřnohý robot na světě". Ptáte se proč? Na konci článku naleznete odkaz na video, ke kterému není potřeba komentář - je to něco úžasného. Jeho hlavním posláním je nosit těžký náklad za vojáky.

Tento čtyřnohý mazlíček nese výstižné označení "BigDog". Byl vyvinut společností Boston Dynamics, která se zabývá právě robotikou a je určen pro Americkou armádu. Právem nese přívlastek "nejpokročilejší čtyřnohý robot na světě". Ptáte se proč? Na konci článku naleznete odkaz na video, ke kterému není potřeba komentář - je to něco úžasného. Jeho hlavním posláním je nosit těžký náklad za vojáky. Nejzajímavější pak je jeho schopnost udržet balanc za každých podmínek - v blátě, ve sněhu, na kamenitém podkladu a dokonce ikdyž do něj kopnete, nespadne..! =) (viz. video).

"Interní sensory detekují nerovnosti povrchu a podle vyhodnocení udržují BigDoga na nohou", řekl president společnosti Boston Dynamics Marc Raibert. Udržení balancu je vyhodnocováno dynamicky(pomocí již zmíněných sensorů a následného zpracování PC procesorem, který je umístěn přímo v těle robota), což znamená, že každá ze čtyř nohou reaguje na nerovnosti povrchu jinak - podle potřeby. Každý BigDog by měl na zádech bez problémů unést 40kg. A zde najdete slibované video ve formátu Windows media video (vřele všem doporučuji shlédnutí, stojí to opravdu za to.. =))

_1


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy