APC USB Biopod - ochrana vašich dat

Neznám nikoho, kdo by chtěl svá data uložená ve svém notebooku veřejně ukazovat, ne-li o ně přijít. Velmi vysoký stupeň ochrany nabízejí tzv. biometrické snímače. Jedná se o přístroj fungující na bázi otisků prstů. Existuje několik variant těchto snímačů, např. přímá implementace do notebooku (IBM) nebo zabudování do bezdrátové myši (microsoft).

Neznám nikoho, kdo by chtěl svá data uložená ve svém notebooku veřejně ukazovat, ne-li o ně přijít. Velmi vysoký stupeň ochrany nabízejí tzv. biometrické snímače.

Jedná se o přístroj fungující na bázi otisků prstů. Existuje několik variant těchto snímačů, např. přímá implementace do notebooku (IBM) nebo zabudování do bezdrátové myši (Microsoft). Společnost APC přišla s variantou samostatného přístroje USB Biopod, který se připojí k počítači pomocí USB rozhraní. Jednoduchá instalace spočívá v připojení 2m kabelu k počítači, z instalace potřebných ovladačů a aplikace Softex OmniPass, která zajišťuje archivaci otisků(je možno nasnímat 20 odlišných otisků prstů). USB Biopod je malá šedá krabička (se zaoblenými rohy) s biometrickým čidlem uprostřed. Rozměry jsou 51mm x 25mm x 13. Váha činí 110 g.

_1


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy