Bezdrátová myš bez baterie

Uvažujete o bezdrátové myši? Nenávidíte všemožné dráty, které se pletou do cesty, ale nechce se vám měnit baterie? Pak se vám zalíbí tato novinka od společnosti Genius.

Genius představil novou bezdrátovou myš DX-ECO, která nepotřebuje k provozu klasické baterie. Ergonomicky tvarovaná myš disponuje svým vlastním kondenzátorem, který plně nabijete za tři minuty. Kondenzátor navíc vydrží až 100 tisíc nabíjecích cyklů.

Myš DX-ECO se nabíjí připojením k počítači pomocí micro USB portu. Trošku horší je výdrž myši na nabitý kondenzátor, pohybuje se okolo čtyř hodin provozu. Bezdrátové spojení s počítačem využívá frekvenci 2,4 GHz a funguje na vzdálenost až 15 metrů. Výhodou je, že se nemusíte strachovat, abyste neztratili malý USB přijímač, ten lze totiž pro přenášení umístit přímo do myši.

Kromě standardních tlačítek disponuje myš také tlačítkem přepínajícím citlivost mezi 800 a 1600 dpi, a dvěma tlačítky pro prohlížení webových stránek. K tomu, aby bylo možné myš užívat prakticky kdekoliv, slouží senzor s technologií BlueEye, díky níž by nová myš měla fungovat na libovolném, často i nerovném povrchu.


Novinka se dostane na český trh v květnu za 549 Kč s DPH.

 

Technické parametry DX-ECO

Rozhraní

USB 2.0

Podporované OS

Windows 7/Vista/XP/|MAC OSX 10.4+

Frekvence bezdrátové technologie

2,4 GHz

Počet tlačítek

sedm (pravé, levé, střední se scrollovacím kolečkem, posun na další a předchozí stránku, nastavení dpi a tlačítko Flying Scroll)

Rozlišení

800/1600 dpi

Baterie

vlastní kondenzátor

Rozměry

110 x 73 x 35 mm

Hmotnost

95 g

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy