Dell Chromebook 11: Výdrž nade vše!

Společnost Dell pro své příznivce připravila první Chromebook. Zakládá  si především na výdrži, která má dosahovat až deseti hodin. Cílem firmy je konkurovat modelům HP nebo Samsungu. Obstojí Dell?

S Chromebooky se poslední dobou rozthl pytel. Společnost Dell se rozhodla držet s konkurencí krok a nadělila počítačovému světu nový přírustek. Jejich model má 11,6 palcový displej. Počítač můžeme zařadit do cenově nižší kategorie. Přesto se Dell Chromebook může pochlubit pěkným rozlišením 1366 x 768. Přístroj využívá dvoujadrový čip Intel Celeron 2955U s frekvencí 1,4 GHz, který běží na 22 nm architektuře Haswell.


Chromebook 11a jeho klávesnice

Dell Chromebook má velice dobrý výkon, který je poháněn integrovaným čipem s frekvencí až 1 GHz. Ten je kombinován s operační pamětí DDR3. Může mít kapacitu 2 GB a 4 GB. Interní paměť flash ničím nepřekvapí. Má standardní prostor 16 GB. WiFi (802. 11n) a Bluetooth 4.0 je samozřejmostí. Jedním z největších taháků je již zmiňovaná silná výdrž baterie. Výrobci slibují, že na jedno nabití zvládne Chromebook pracovat deset hodin. 


Baterka vydrží deset hodin.Co více si přát?

Dell 11 připojíte k televizi, projektoru a monitoru pouze přes digitální HDMI. Firma ohlásila prodej na začátek roku 2014. Základní sestava Vás přijde na 300 dolarů (sedm tisíc korun českých). Chromebook od společnosti Dell se perfektně hodí na celodenní používání. Nepatří mezi nejlepší přístroje, které můžete nalézt na trhu, ale bohatě postačí.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy