Právě se nacházíte:

Dell Latitude Z

Dell oficiálně představil firemně orientovaný bussines notebook Latitude Z, chlubící se nejen velmi tenkým designem, ale také ojedinělou možností bezdrátového nabíjení. Další novinkou je použití operačních systémů Windows a Linux ve vskutku zajímavém spojení

 

 

Dell Latitude Z má matný 16" displej (HDF+) s LED podsvícením a rozlišením 1 600 × 900 bodů. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo ULV SU9400 nebo SU9600 (čipset Intel GS45 Express), na frekvenci 1,4 GHz a 1,6 GHz s 2GB operační pamětí DDR3 (maximálně 4 GB). Grafickou část obsluhuje Intel GMA 4500MHD. Místo je připraveno až pro dva SSD (64, 128, 256 GB) i s podporou hardwarového šifrování.

Klávesnice je podsvícená a nabízí velmi pohodlné rozložení. Notebook má velmi elegantní a tenký design, obzvláště zajímavě je řešena zadní strana, kde se mimo jiné nachází také ethernetový port. V nejužší části je tenký pouze 1,45 cm, ale platí za to tím, že nemá optickou mechaniku. Další zařízení můžete připojit pomocí dvou USB 2.0 portů, pro rychlou komunikaci s externími disky je připraven eSATA port a další monitor lze připojit pomocí DisplayPort výstupu (adaptér na VGA/DVI/HDMI).


Notebook je určen především pro bussines klienty, a díky tomu má některé speciální funkce, které vám usnadní každodenní práce. Jednou takovou vlastností je například 2MPix webkamera s autofokusem, se kterou zvládnete i ručně nasnímat dokumenty nebo vizitky. Nechybí ani software pro rozpoznávání obličeje, což se využívá nejen pro snadnější a rychlejší přihlášení, ale také v rámci bezpečnosti bezpečnosti. Pokud se totiž od notebooku vzdálíte, operační systém se automaticky zamkne. K přihlášení můžete také využít snímač otisku prstu. Samozřejmostí je WiFi 802.11n či Bluetooth.

Dell Latitude Z má kromě standardního operačního systému Windows na SSD také předinstalovaný a upravený Linux (SUSE Linux Enterprise Desktop 10), který nabootuje z flash paměti během několika sekund a notebook v tomto režimu vydrží v provozu na baterie i více jak celý den. (Což je oproti standardním čtyřem hodinám s Windows velký rozdíl).Notebook disponuje samostatným SOC hardwarem s ARM procesorem, který je samozřejmě svou spotřebou hluboko pod úrovní i těch nejúspornějších mobilních procesorů. Pro start druhého hardwaru je k dispozici zvláštní samostatné tlalčítko. V tomto úsporném režimu máte k dispozici spoustu nástrojů pro běžné úkony, ke kterým není potřeba plnohodnotný operační systém. Je možné procházet Internet, číst poštu, prohlížet dokumenty a o baterii se téměř nemusíte starat.

V případě potřeby nabíjení baterie je za příplatek možné si pořídit speciální podložku pro bezdrátové indukční nabíjení. Nevýhodou tohoto řešení je pomalejší nabíjení, než při použití klasického kabelu.
 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy