Právě se nacházíte:

Dell Latitude Z

Dell oficiálně představil firemně orientovaný bussines notebook Latitude Z, chlubící se nejen velmi tenkým designem, ale také ojedinělou možností bezdrátového nabíjení. Další novinkou je použití operačních systémů Windows a Linux ve vskutku zajímavém spojení

 

 

Dell Latitude Z má matný 16" displej (HDF+) s LED podsvícením a rozlišením 1 600 × 900 bodů. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo ULV SU9400 nebo SU9600 (čipset Intel GS45 Express), na frekvenci 1,4 GHz a 1,6 GHz s 2GB operační pamětí DDR3 (maximálně 4 GB). Grafickou část obsluhuje Intel GMA 4500MHD. Místo je připraveno až pro dva SSD (64, 128, 256 GB) i s podporou hardwarového šifrování.

Klávesnice je podsvícená a nabízí velmi pohodlné rozložení. Notebook má velmi elegantní a tenký design, obzvláště zajímavě je řešena zadní strana, kde se mimo jiné nachází také ethernetový port. V nejužší části je tenký pouze 1,45 cm, ale platí za to tím, že nemá optickou mechaniku. Další zařízení můžete připojit pomocí dvou USB 2.0 portů, pro rychlou komunikaci s externími disky je připraven eSATA port a další monitor lze připojit pomocí DisplayPort výstupu (adaptér na VGA/DVI/HDMI).


Notebook je určen především pro bussines klienty, a díky tomu má některé speciální funkce, které vám usnadní každodenní práce. Jednou takovou vlastností je například 2MPix webkamera s autofokusem, se kterou zvládnete i ručně nasnímat dokumenty nebo vizitky. Nechybí ani software pro rozpoznávání obličeje, což se využívá nejen pro snadnější a rychlejší přihlášení, ale také v rámci bezpečnosti bezpečnosti. Pokud se totiž od notebooku vzdálíte, operační systém se automaticky zamkne. K přihlášení můžete také využít snímač otisku prstu. Samozřejmostí je WiFi 802.11n či Bluetooth.

Dell Latitude Z má kromě standardního operačního systému Windows na SSD také předinstalovaný a upravený Linux (SUSE Linux Enterprise Desktop 10), který nabootuje z flash paměti během několika sekund a notebook v tomto režimu vydrží v provozu na baterie i více jak celý den. (Což je oproti standardním čtyřem hodinám s Windows velký rozdíl).Notebook disponuje samostatným SOC hardwarem s ARM procesorem, který je samozřejmě svou spotřebou hluboko pod úrovní i těch nejúspornějších mobilních procesorů. Pro start druhého hardwaru je k dispozici zvláštní samostatné tlalčítko. V tomto úsporném režimu máte k dispozici spoustu nástrojů pro běžné úkony, ke kterým není potřeba plnohodnotný operační systém. Je možné procházet Internet, číst poštu, prohlížet dokumenty a o baterii se téměř nemusíte starat.

V případě potřeby nabíjení baterie je za příplatek možné si pořídit speciální podložku pro bezdrátové indukční nabíjení. Nevýhodou tohoto řešení je pomalejší nabíjení, než při použití klasického kabelu.
 

 
.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy