Právě se nacházíte:

DTR notebook ASUS W90

Notebooků, které jsou v podstatě schopné nahradit stolní počítač (tzv. DTR notebooky) se na trhu moc nevyskytuje. Jedním z mála takových je dnes představovaný ASUS W90. Tento model patří do kategorie supermultimediálních notebooků, které mají nejen velice výkonnou grafickou kartu, ale dokážou ji i spolehlivě uchladit.

Podíváme-li se na základní údaje o představovaném notebooku, dojdeme k závěru, že je sice mobilní, ale k přenášení se moc nehodí. Při rozměrech 436x323x56 mm a celké hmotnosti 6,1 kg se dá říct, že je vhodnější spíše pro převážení. Má 18,4" velký LCD panel s HD rozlišením 1920x1080, pohodlnou klávesnici a parametry velice slušného stolního počítače.

Uvnitř je ukryta snad v současné chvíli nejvýkonnější mobilní grafická karta ATI Mobility Radeon HD4850 X2, pracující na frekvenci 550MHz s 512MB GDDR3 pamětí. Výkonný mobilní procesor Intel Core 2 Duo T9600 pracuje na frekvenci 2,8 GHz a může se pochlubit sběrnicí FSB a 6 MB L2 cache. Notebook disponuje třemi sloty pro paměťové moduly po až 2GB DDR2 800MHz. Celková výška umožnila umístění dokonce dvou pevných disků Seagate 320 GB nad sebe. Všechna tato vysoce výkonná zařízení se musí nějakým způsobem uchladit. Proto má procesor i grafická karta vlastní okruh chlazení s chladičem a ventilátorem. Při hraní 3D her potom působí celý notebook poměrně hlučně, ale tato nevýhoda se ztrácí v prostorovém zvuku, který mají na svědomí dva kvalitní reproduktory nad klávesnicí a tři na čelní stěně.

Z ostatních zařízení je nutné dále jmenovat integrovanou webkameru 2,0Mpix s autofocusem, HDMI konektor, wifi WLAN, Bluetooth, čtečka kater a nezbytná optická DVD mechanika. Takto výkonný notebook také samozřejmě potřebuje kvalitní napájení. Vložená baterie má kapacitu 93Wh, ale vzhledem k parametrům základních komponentů bude určena opravdu jen na nejnutnější dobu, než bude možné notebook opět možné připojit do sítě. Tomu odpovídá i velikost a hmotnost přiloženého adaptéru.

 

 

 

 

 

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy