Právě se nacházíte:

HP nově

„Společnost HP uvedla svého času vůbec první přenosný počítač na světě – Compaq Portable – a v současnosti využívá svých zkušeností a znalostí v oblasti mobility pro uspokojení náročných požadavků mobilních profesionálů a znovunabytí prvního místa na trhu,“ řekl Alberto Bozzo, viceprezident HP Commercial Products for Personal Systems Group. „Pro dosažení těchto cílů jsme vyvinuli nové produkty, které přinášejí vyšší bezpečnost, snadnou obsluhu a spolehlivost, jež mobilní pracovníci vyžadují pro svou pohotovou mobilní kancelář, která jim umožní pracovat kdykoliv a kdekoliv.“

Notebooky HP Compaq 8200, 6200, 6100 a 4200 stavějí na dosavadní úspěšné historii mobilních technologií HP a dále rozšiřují a posilují nabídku HP.

„Společnost HP uvedla svého času vůbec první přenosný počítač na světě – Compaq Portable – a v současnosti využívá svých zkušeností a znalostí v oblasti mobility pro uspokojení náročných požadavků mobilních profesionálů a znovunabytí prvního místa na trhu,“ řekl Alberto Bozzo, viceprezident HP Commercial Products for Personal Systems Group. „Pro dosažení těchto cílů jsme vyvinuli nové produkty, které přinášejí vyšší bezpečnost, snadnou obsluhu a spolehlivost, jež mobilní pracovníci vyžadují pro svou pohotovou mobilní kancelář, která jim umožní pracovat kdykoliv a kdekoliv.“

Autonomie na cestách: Opravdová mobilita po celý den
Velkokapacitní baterie HP umožňují uživatelům pracovat až pět a půl hodiny v kuse. 2) Přídavná baterie HP Common Travel Battery rozšiřuje použití notebooku na celodenní provoz, neboť zdvojnásobuje kapacitu baterií na celkových jedenáct hodin bez citelného zvýšení hmotnosti. 2) Patentem chráněné baterie HP Travel Battery se dobíjejí, jsou-li připojeny k notebooku nebo dokovacímu zařízení HP. Jedná se o první baterie tohoto typu v oboru. Rozšiřitelná baterie je kompatibilní se všemi dnes uvedenými novými notebooky.

Čidlo okolního světla (Ambient Light Sensor) – na vybraných modelech – umožňuje nastavení jasu displeje podle světelných podmínek, čímž dochází k úspoře energie až o 20 %.

Škálovatelné zabezpečení: HP ProtectTools a HP Mobile Data Protection System
Inovace HP chrání investice zákazníků v noteboocích HP prostřednictvím celé řady zabezpečovacích prvků. HP Mobile Data Protection System například snižuje nebezpečí poškození dat až o padesát procent prostřednictvím ochrany pevného disku před otřesy a vibracemi způsobenými běžnou manipulací s notebookem. Tím se tyto notebooky odlišují od produktů konkurence, které jsou obvykle zajištěny pouze před různými nehodami.

Pro zajištění přístupu k systému a minimalizaci volání technické podpory, jsou vybrané notebooky vybaveny systémem Credential Manager for HP ProtectTools. Credential Manager umožňuje bezpečné uložení hesel pro přístup k webovým stránkám, síťovým zdrojům a zabezpečeným aplikacím. Credential Manager rozšiřuje bezpečnostní portfolio HP ProtectTools, což je sada konfigurovatelných hardwarových bezpečnostních produktů pro vybrané notebooky, mezi které patří např. integrovaná čtečka bezpečnostních karet Smart Card nebo vestavěný bezpečnostní čip vyhovující standardu Trusted Computing Group.

Na mnoha nových noteboocích HP jsou také podporovány bezpečnostní funkce firmwaru, které chrání notebook od okamžiku, kdy je zapnut, prostřednictvím volitelného vestavěného čipu HP TPM, který vyžaduje autentizaci uživatele před zavedením operačního systému. Bezpečnostní rozšíření firmwaru umožňuje i další funkce, jako např. autentizaci prostřednictvím karty Smart Card před zavedením systému 1) a ochranu pevného disku DriveLock. Notebook je tak chráněn před neautorizovaným použitím a přístupem k datům na pevném disku – a to i tehdy, je-li pevný disk vymontován a připojen k jinému PC.

Produktivita a pohodlí v kanceláři
Profesionální notebooky HP a jejich příslušenství se vyznačují snadnou a pohodlnou obsluhou díky ergonomickým prvkům jako např.:

Snadné a rychlé připojení k dokovací stanici (one touch hot docking) – u vybraných modelů – a odpojení pomocí jediného tlačítka.
Nastavitelné stojany pro notebook umožňují levákům i pravákům jednou rukou nastavit notebook tak, aby byl jeho displej ve výši očí. Odpadá tak potřeba externího monitoru.
Komfortní klávesnice se samostatnou numerickou klávesnicí (na vybraných modelech) a dotyková tlačítka skrolovací oblasti pro snadné a pohodlné posouvání dokumentů a webových stránek.


Profesionální notebooky HP umožňují rychlou připravenost k práci na cestách pomocí technologie HP Fast Charge, která zajišťuje rychlé dobíjení baterií při práci a podporuje také přídavné cestovní baterie, díky kterým je možné pracovat další čtyři a půl hodiny bez připojení k elektrické síti.

Vybrané modely notebooků HP jsou také vybaveny tlačítky pro rychlé spouštění, která uživatelům umožňují rychlý přístup k nejpoužívanějším systémovým funkcím. V zóně „one-touch“ jsou umístěna tlačítka jako zapnutí/vypnutí bezdrátového připojení, tlačítko pro prezentace a tlačítko HP Information Center button.

Všechny dnes uvedené notebooky HP jsou založeny na technologii Intel® Centrino™ Mobile Technology pro zajištění bezdrátové konektivity. 3)

Spolehlivost: Notebooky jsou chráněny před řadou nepříznivých podmínek na cestách
Notebooky jsou vyrobeny tak, aby vydržely i hrubší zacházení na cestách. Jsou vybaveny prvky, jako jsou např. hořčík a odolné kompozitní materiály, které dobře čelí nárazům a otřesům. Klávesnice odolné proti polití snižují nebezpečí poškození citlivých kritických komponentů.

Speciální laminát (na vybraných modelech) – výsledek špičkové technologie v oblasti výroby mobilních zařízení – vytváří klávesnici odolnou proti prachu a škrábancům pro drsná pracovní prostředí, zatímco HP Panel Protection System pomáhá před prachem a škrábanci chránit displej v době mimo provoz.

Nové notebooky HP Compaq pro profesionály:

Tenké a lehké s vysokým výkonem na cestách
Notebooky HP Compaq nx8220, nc8230 a nw8240


Tyto notebooky jsou vybaveny kvalitními velkými displeji s úhlopříčkou 15,4 palce (39,11cm). Uživatelé tak mohou dosahovat vyšší produktivity díky lepším zobrazovacím schopnostem notebooků.
Špičková grafická karta ATI Mobility Radeon X600 s expresní diskrétní PCI grafikou umožňuje editaci fotografií na velkoplošném displeji, zatímco ATI Mobility Fire GLV5000 představuje výkon na úrovni pracovní stanice.
Předpokládaná dostupnost těchto modelů – polovina března 2005.
Doporučená koncová cena od 44 900 Kč (bez DPH)

Tenké a lehké s opravdovou mobilitou
Notebook HP Compaq nc6220

Optimální vyváženost výkonu, technologie, zvýšené bezpečnosti a mobility umožňuje mobilním profesionálům brát si svou kancelář na cesty.
Tenká, účelná konstrukce, která začíná na pouhých 2,13 kg s cestovním modulem nebo 2,26 kg s ultratenkou mechanikou MultiBay II, disponuje jasným displejem o úhlopříčce 14,1 palce (3,58 cm). Tento notebook je silný pouhých 26,5 mm.
Předpokládaná dostupnost – polovina března 2005.
Doporučená koncová cena od 58 900 Kč (bez DPH).

Notebooky HP Compaq nx6110 a nc6120

Tyto notebooky byly navrženy pro profesionály usilující o maximální úsporu nákladů. Řada je tvořena inteligentními notebooky, které jsou lehké a tenké, skladné a dobře přenosné.
Flexibilní konfigurace umožňují výběr pouze potřebných funkcí a úsporu nákladů.
Předpokládaná dostupnost – polovina března 2005.
Doporučená koncová cena od 21 900 Kč (bez DPH).

Ultra přenosný, ultra mobilní
Notebook HP Compaq nc4200

Extrémně přenosný a velmi výkonný notebook pro mobilní profesionály, kteří požadují vysoký výkon a současně potřebují na cestách šetřit místem.
Předpokládaná dostupnost – počátek dubna 2005.

Příslušenství

Dokovací stanice/rozšířená dokovací stanice – rozšířená dokovací stanice umožňuje plně nahradit stolní počítač notebookem. Obsahuje mimo jiné šest USB portů, integrovanou mechaniku MultiBay II a slot pro karty ExpressCard.
Nastavitelný stojan HP – umožňuje nastavení jednou rukou a eliminuje potřebu externího monitoru pro úsporu nákladů.
Stojan monitoru HP – lze jej připojit jak k dokovací stanici HP, tak k rozšířené dokovací stanici HP.
Cestovní baterie HP – použitelná ve všech typech notebooků nové řady. Rozšiřuje celkovou kapacitu baterií a umožňuje dobíjení během připojení k notebooku či dokovací stanici.
Externí mechanika MultiBay II – Užitečný pomocník pro všechny mobilní uživatele, kteří potřebují zvýšit své možnosti pro ukládání dat. Praktická mechanika MultiBay II představuje kompaktní řešení pro optické či pevné disky.

Další informace o profesionálních noteboocích HP najdete na adrese www.hp.com/accessories/notebook .

1) Vyžaduje kartu HP ProtectTools Smart Card a software HP ProtectTools.
2) Životnost baterií závisí na konfiguraci produktu, daném modelu, nastavení řízení spotřeby produktu a funkcích produktu, které uživatel využívá. Jako u všech baterií i zde dochází časem ke snižování kapacity.
3) Je vyžadován přístupový bod do bezdrátové sítě, který není součástí dodávky. Počet veřejných přístupových bodů je zatím omezen. Pro bezdrátový přistup k internetu je třeba rovněž samostatná smlouva s poskytovatelem těchto služeb. 
 
 Intel a Centrino jsou ochranné známky společnosti Intel Corp. nebo jejich poboček ve Spojených státech a dalších zemích. Microsoft je registrovaná ochranná známka společnosti Microsoft Corp. a jejích poboček v USA a dalších zemích.

 
 
HP
 
Společnost HP je dodavatelem technologických řešení pro spotřebitele, podniky a instituce na celém světě. HP dodává IT infrastrukturu, globální služby, počítačové potřeby pro profesionální i domácí použití a zařízení na elektronické snímání obrazu a tisk. Za poslední čtyři fiskální čtvrtletí končící 31. lednem 2005 dosáhly tržby HP výše 81,8 miliard USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) naleznete na webové adrese http://www.hp.com.
 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy