Intel Centrino: Bezpečnější a Bezdrátovější

Upravené Centrino zvýšilo svou bezpečnost a ovladatelnost. Navíc podporuje tři Wi-Fi standardy

26.srpna 2004 Intel představil vylepšené Centrino. Vyznačuje se snadno ovladatelným softwarem, zvýšenou bezpečností a podporou tří bezdrátových technologií IEEE 802.11a, b, g. Podle analýzy firmy Pyramid Research bude do roku 2007 kolem 700 milionů uživatelů bezdrátových Wi-Fi sítí. Nicméně je také nutno řešit otázku bezpečnosti a snadnosti obsluhy. A na to se Intel nyní zaměřil.

S novým internetovým připojením Intel® PRO/Wireless 2915ABG byl také představen nový software Intel® PROSet/Wireless Software, nyní již ve verzi 9.0. Ten obsahuje Intel Smart Wireless Solution, což je pomocník konfigurace usnadňující řešení problémů a nastavení bezpečnosti sítě. Technologie umožňuje detekovat všechna zařízení a vytvořit k nim různé profily. Navíc obsahuje Cisco Compatible Extensions, což zajistí kompatibilitu s infrastrukturou Cisco.

Vyšší bezpečnost je dána pokročilo autodetekcí a automatickým nastavením možností zabezpečení. Mezi nimi například Wi-Fi Protected Access (WPA) a WEP, dále i WPA2, jakmile bude dokončena.

Celá tato "sranda" Intel® PRO/Wireless 2915ABG bude stát 27$ při odběru 10000 kusů. K dispozici bude už v září 2004.

Zdroj: tisková zpráva Intel Press Room (www.intel.com)

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy