Jak si správně vybrat notebook pro podnikání?

Nalézt mezi nepřeberným množstvím ten správný notebook pro obchodní činnost, může být někdy těžký oříšek. Vybrat počítač, který je zároveň odolný, bezpečný, lehký a s kvalitní baterií není nic jednoduchého. Pro neznalého uživatele je to běh na dlouhou trať. V článku se společně podíváme, na co byste se měli zaměřit a čeho se vyvarovat.

Notebook, který budete používat pro obchodní činnost, by měl být zpravidla spolehlivým společníkem, jak v kanceláři, tak i při dlouhých přesunech, během kterých si budete vyřizovat zprávy, komunikovat s klienty a řídit Váš podnik. Proto dávejte pozor, aby laptop měl kvalitní baterii. Business notebooky většinou nabízí několik možností a typů. Jedná se především o baterie s 4,6 a 9 články. Čím větší baterie, tím delší provoz laptopu. Bohužel platí, že váha s kvalitnějším napájením stoupá. Přesto schopnost notebooku fungovat bez připojení do sítě celý den, je k nezaplacení. 

Fujitsu Lifebook U772 stojí za Vaši pozornost


Pokud si budete vybírat notebook pro Vaše podnikání, neměli byste se zabývat laptopy, které nedosahují hranice 4GB Ram paměti. Graficky zaměření uživatelé se nemusí bát vyžadovat i 8GB Ram paměti, ale 4GB pro běžnou práci bohatě postačí. Správně zvolená pamět Vám umožnuje dělat několik věcí najednou, aniž by se Váš počítač zpomalil. Jestli Váš notebook běží na integrovanou grafickou kartu, nebo máte běžně otevřených 50 oken v prohlížeči, pořiďte si rozhodně více než 2GB Ram paměti.HP Elitebook Revolve 810 je lehce přenositelný


Tablety pro business?
 

Neprostupná bariéra mezi notebooky a tablety se pomalu stírá. Tablety, které používají klasický systém Windows jsou horkou novinkou na trhu a zaměřují se právě na business prostředí. Některé tablety mají přídavnou klávesnici a dopřejí Vám pohodlné využívání.
Business notebooky nejsou levnou záležitostí. Ceny se pohybují řádově v několika desítkách tisíců. Je třeba vybírat obezretně a v nejlepším případě se poradit s odborníky. Mezi nejlépe hodnocené laptopy můžeme zařadit následující produkty: Apple MacBook Air, Apple MacBook Pro, Dell Latitude E6430 ATG, Dell Latitude 6430u, Lenovo ThinkPad Edge E431, Lenovo ThinkPad X230t, Fujitsu Lifebook U772, HP Elitebook Revolve 810, Lenovo ThinkPad Helix, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Touch. 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy