Lenovo IdeaPad Y650 - nejtenčí notebook ve své třídě

Notebook z nové řady IdealPad Y přichází s 16:9 obrazovkou a tělem z uhlíkových vláken. Proto je opravdu nejtenčím notebookem mezi Šestnáctipalcovou konkurencí.

Y650 je postavena na technologii Intel Centrino 2 s osvědčeným procesorem P8700 2,53GHz, 1 066 MHz FSB, 6 MB L2 který ale může být na požádání vyměněn za procesor P8600 s frekvencí 2,4GHz. IdeaPad je osazen operační pamětí typu DDR3 o velikosti 2GB, tato velikost je dále rozšířitelná až na 4GB. Stejně jako u procesorů lze zvolit grafickou kartu. Na výběr je buďto grafická karta Intel GMA4500HD, nebo za příplatek Nvidia Geforce GPU 105M s 256MB pamětí.

 

 

Dále si můžete vybrat i úložiště pro vaše data. Standardně je dodáván pevný disk o velikosti 300GB ale pokud vám tato, již poměrně velká velikost nestačí, lze si navolit disk o kapacitě 500GB.
Jako další zde naleznete již standardní příslušenství jako je například bezdrátová Wi-Fi síť a/g/n, webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu, či gigabitovou síťovou kartu. Mezi volitelné příslušenství patří Bluetooth či čtečka paměťových karet a slot pro karty ExpressCard34.

 

Tento notebooku je jako stvořen na přehrávání filmů a to díky úzkému displeji určenému právě pro tuto zábavu, Blu-ray mechanikou nebo za vložení dvou reproduktorů od společnosti JBL.
A výdrž? S integrovanou grafickou kartou se výdrž pohybuje kolem 3,5hodiny, s grafickou kartou Nvidia se tato výdrž snižuje o celou hodinu a to na 2,5hodiny.

Tento notebook jistě osloví mladou generaci, která určitě přivitá použitý materiál a vzhled opravdu stylově vypadajícího notebooku od společnosti Lenovo.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy