Lenovo IdeaPad Z50: multimediál nabídne i herní schopnosti

Vybrat ideální domácí notebook není vůbec jednoduché - Lenovo ve svém modelu IdeaPad Z50 nabízí spoustu vlastností založený na procesoru Intel Core i3, Dedikovanou grafickou kartu NVIDIA založené na nejnovější architektuře Maxwell, 1 TB disku a přinejmenším akceptovatelný design. Docela dobrý kompromis pro celou rodinu.

IdeaPad Z50 je notebook, který je určen pro multimédia a pro domácí uživatele. Těm nabízí rozumný výkon za více než rozumnou cenu. Lenovo šetřilo na procesoru a trochu více utrácelo u grafické karty. Vznikl tak celkem rozumě naceněný notebook se základními herními charakteristikami, které ovšem nezklamou ani v ostatních požadavcích, které v domácnosti mohou vzniknout. Může posloužit jako multimediální centrum, zvládne slušně přehrávat filmy, cokoli na internetu a mobilita také není nulová.

 

 

Design notebooku je založen na rovných hladkých plochách, oblých rozích a tmavé barvě. Klávesnice AccutType má i numerický blok a celá je hezky zarovnaná do obdélníkového půdorysu, navíc zbylo dost místa i pro plnohodnotné kurzorové šipky – což je ostatně shodné pro většinu IdeaPadů. Rozměry notebooku jsou 384 x 265 x 25 mm i se čtyřčlánkovou Li-Ion baterií. Ta má ovšem výkon 32 Wh. Baterie vydrží  2-4 hodiny, ta ovšem u podobného notebooku nehraje zásadní roli. Hmotnost notebooku s ní je 2,4 kg, což je průměr kategorie a umožňuje už přijatelnou mobilitu, pokud tedy odhlédneme od nižší výdrže baterie.

HD ready displej nabízí na úhlopříčce 15,6 palců pouze základní rozlišení 1366 x 768 bodů, je podsvícen diodami (LED) a na jeho povrchu má lesklou úpravu, což znamená lepší podání barev a výraznější kontrast oproti matným verzím, pro domácnosti obvyklý standard. HD ready displeje nejsou nejvhodnější na práci s více okny, ale pohybujeme se v nízké cenové hladině. A minimálně v USA lze pořídit i stejnou sestavu s Full HD displejem, byť v ČR jsem ji nikde v nabídce neobjevil.

 

 

Notebook je vybaven operačním systémem Windows 8.1 64bit. Ve výbavě najdete utility od výrobce (Lenovo Companion, Support, Cloud Storage by SugerSync) a další software jako je YouCam, Skype nebo MS Office 2013. Záruka je dvouletá.

Pro uživatelská data je připraven hybridní disk o kapacitě 1 TB, s 8GB SSD cache pamětí, 5400 otáčkách a s připojením SATA II. V této třídě notebooků se zatím můžeme spoléhat i na přítomnost optické mechaniky, která je typu DVD+/-RW Super Multi.

 
Výčet vstupních a výstupních rozhraní čítá jeden konektor USB 3.0, dvě USB 2.0, digitální HDMI 1.4 a analogový VGA obrazový výstup, RJ-45 konektor, konektor pro připojení napájení a kombinovaný audiokonektor (pro připojení sluchátek i mikrofonu) a čtečku paměťových karet (SD/MMC). Se světem se dokáže přístroj propojit prostřednictvím Gigabitového Ethernetu (10/100/1000 Mbit/s) a dále také pomocí Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac a Bluetooth 4.0. Vybaven je samozřejmě webkamerou a mikrofonem, dále reproduktory s certifikací Dolby a o bezpečnost se starají softwarová hesla spolu s Kensington lockem.
 
Koncová cena pro Lenovo IdeaPad Z50 v konfiguraci s procesorem Intel Core i3-4010U (2x 1,7 GHz, 3 MB L3 cache, DMI, TDP 15 W), 4 GB RAM, s dedikovanou grafikou NVIDIA GF 840M, SSHD 1 TB, Wi-Fi, BT, 1x USB 3.0 a 2x USB 2.0, s Windows 8.1 činí 11 569 Kč bez DPH (13 999 Kč s DPH)

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy