Lenovo Yoga 2 Pro útočí na český trh

Společnost Lenovo u nás začala prodávat svůj zbrusu nový ultrabook. Můžeme se těšit na pořádně našlápnutý stroj, který uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Překvapí i jeho cena.

Lenova Yoga 2 Pro vychází z předešlé generace ultrabooků. Kouzlem se dokáže proměnit ve čtyři interaktivní zařízení. Můžete využít i funkce stojánek, stan a tablet.
Displej je tím nejkrásnějším, co můžeme u Lenova spatřit. Jedná se o dotykovou obrazovku s IPS matricí, uhlopříčkou 13,3 palce s plným rozlišením QHD+. Obsahuje mřížku 3200 x 1800 pixelů a dokáže vykouzlit detailní obraz, o kterém se nám ani nezdálo. Jednoduše řečeno. Přístroj nabízí čtyřnásobné rozlišení pro opravdové fajnšmekry.Parametry ultrabooku jsou následovné. Srdcem je dvoujádrový procesor Core i5 Haswell s taktem 1,6 GHz.. Ram pamět dosahuje 4 GB. Flashové úložiště poskytuje kapacitu 128 GB. Yoga 2 Pro má čtečku karet, po jednom USB 2.0 a USB 3.0. Výstup microHDMI a 1 Mpx webakamera je též součástí. Jedná se o běžné požadavky na kvalitní ultrabook. Pracuje až o 75 procent výkonněji než jeho starší bratr.Počítač se připojí k jednopásmové wifi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0. Klávesnice, která je otočná, je podsvícená. Úžasné je, že všechny tyto technologie se dokázaly vtěsnat do těla o tlouštce pouhých 15,5 mm. Yoga 2 Pro váží přibližně 1,4 Kg. Baterie by měla na jedno nabití vydržet celých 9 hodin.

Cenově se ultrabook pohybuje na nižší úrovni. Například jeho sok na počítačovém trhu MacBook Pro stojí okolo 34 000 Kč. Ultrabook Yoga 2 má přesto jemnější displej, je tenčí a variabilnější. Lenovo můžete sehnat za 27 000 Kč. Když si připlatíte 3 tisíce korun, dostanete navíc i 8GB Ram a 256GB SSD. Nejvyšší model je naceňen na 38 000 Kč.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy