Lufthansa: Internet v letadle pro všechny

Lufthansa nebude první, ale ani poslední společností, která na palubě letadel umožní svým pasažérům surfovat ve vodách Internetu. Společnost pracuje na zavedení služby u osmi dálkových letů.

August Henningsen, ředitel divize Lufthansa – Technik AG, se vyjádřil, že všechna letadla budou vybavena novými špičkovými satelitními anténami. Ty cestujícím umožní, aby posílali e-maily nebo surfovali. Podle Hemmingsena je to nevyhnutný krok k udržení si zákazníků a ke zvýšení standardu, kterým je Lufthansa proslulá.

 

Nové technologie, jenž umožňují přenos dat i během letu společnost Lufthansam, vyvíjela v úzké spolupráci s expertem v tomto oboru - společností Connexion. Nová technologie nabízí srovnatelnou rychlost s připojením ISDN.

Lufthansa novou službu zpřístupní nejdříve na zámořských letech, poté u letů na Dálný Východ. V roce 2006 by chtěla mít všechna svá letadla vybavena novým typem satelitních antén a nabídnout standard bezdrátové komunikace pro všechny svoje cestující bez rozdílu, kam míří.

Myšlenka to v žádném případě není nová, avšak rozhodující je cena. Musí být dostatečně nízká, ale kvalita služeb dostatečně vysoká, aby zákazníci tuto službu využívali právě v letadlech společnosti Lufthansa.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy